Eczacıbaşı VitrA Kaptanı Yeon-Koung Kim, “Zamanı Geçir” kampanyasına katıldı

Eczacıbaşı Spor Kulübünün web sitesinden meydana getirilen açıklamada, sporcuların evde kalmış olduğu süreçlerin yazı dizisi şeklinde aktarılacağı ve ilk konuğun Kim olduğu duyuruldu. Yeon-Koung Kim çalışmalarıyla ilgili olarak, “İki günde bir kulübe gidip kondisyonerimiz Eduardo’nun ilettiği halter programını uyguluyorum. Ek olarak ev antrenmanı için yollamış olduğu emek harcamaları da yapıyorum. Sabah antrenmanım yoksa 7-8 saatlik bir uyku sonrası 08.00-10.00 arası uyanıyorum. İyi bir kahvaltıyla güne başlıyorum. Boş vaktimde film yada dizi izliyorum, ailemle ve dostlarımla konuşuyorum. Arada zaman bulduğumda, evindeki egzersizlerimi yapıyorum. Sonrasında kendime yiyecek yapıyorum ve bir şeyler izliyorum. Kısaca bilhassa yaptığım bir şey yok aslen.” ifadelerini kullandı.

Bu şekilde zamanlarda fizyolojik ve mental anlamda kuvvetli kalmanın zor bulunduğunun altını çizen Cenup Koreli voleybolcu, şunları kaydetti:

“Genel olarak fazlaca fazla düşünmemeye çalışıyorum. Olabildiğince iyi bir halde antrenman yapabilmek için vücudumu hazır tutuyorum ve sıhhatli bir beslenmeyle kendime bakıyorum. Şu anda fizyolojik olarak iyi bir durumda olduğumu düşünüyorum. Zihinsel olarak da koronavirüs hakkında fazlaca düşünmemeye ve kendimi sakin tutmaya çalışıyorum. Şu günlerde evde fazlaca zamanım var. Süpermarket alışverişi haricinde dışarı çıkmıyorum. Daha çok hayranımla konuşmaya, etrafımdakilerle daha çok yazışma kurmaya başladım. Bir YouTube kanalım var, bu zamanda onun üstüne çalışmalarımı arttırdım.”

Toplumun sağlığı için “Evde kal” çağrısında bulunan Yeon-Koung Kim, “Bu hepimiz için oldukça zor bir dönem. Evde kalmak bunaltan olabiliyor, bu hakikaten fena bir durum. Her insana, hem kendi sağlığından güvenli olmaları hem de çevrelerindeki kişilerin sağlığını korumaları için evde kalmaları icap ettiğini hatırlatmak isterim. Her insana saygı duymalıyız. Lütfen vücudunuza iyi bakın, ellerinizi sudan geçirin ve mümkünse evde kalınca.” şeklinde görüş belirtti.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz