Efe Bayram: Halkbank’ta takım kaptanı olmak rüya gibi

Ulusal sporcu Efe Bayram, yapmış olduğu değerlendirmede “Halkbank Spor Kulübü benim evim. Kariyerimdeki en mühim müsabakalarımı, en hususi duygu ve anlarımı, en büyük sevinçlerimi bu camiada yaşadım, ümit ederim yaşamaya da devam edeceğim. Bu kulübün altyapısından yetiştiğimi, kültürünü aldığımı söylemeliyim. Darısı her genç sporcunun başına.” dedi.

Kariyeriyle ilgili hedeflerini aktaran Efe, “Halkbank’ta ekip kaptanı olmak rüya şeklinde. Bir de çocukluğumdan beri hedefim ve hayalim olan İtalya Ligi’nde forma giymek, ülkemizi Avrupa’da layığıyla temsil etmek var. Bu tarz şeyleri başarmak için yeteri kadar inancım, zamanım ve hırsım var. Saydığım aşamaları geçersem, ulusal takımın da değişmez elemanı olmak isterim. Kim bilir ulusal takımla olimpiyatlara gitmek… Kulübümün katkısıyla hedeflerime birer birer ulaşacağımı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Eğitim yaşamını ve sporu beraber yürütmenin güçlüğüne dikkati çeken başarı göstermiş oyuncu, “Her ne kadar zor olsa da olanaksız değil. Bu yıl hakkaten fazlaca yoğun bir tempomuz var. Şampiyonlar Ligi maçları, deplasmanlar derken okulda zorlandığım zamanlar oldu. Okuldan uzak kaldığım zamanlarda çözüm üretmeye çalıştım, yolculuklarda kontrol çözmek, arkadaşlarımdan kaçırdığım mevzuları almak şeklinde… Şu anda evde olduğum için çalışmak, eksiklerimi gidermek fazlaca daha kolay oluyor. Eğitim hayatıma da kesinlikle devam etmek isterim.” diye konuştu.

“Dünyayı negatif etkileyen bir salgınla karşı karşıyayız”

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle liglere ara verildiğini hatırlatan Efe Bayram, şunları söylemiş oldu:

“Bu ara olmasaydı, ilk hedefimizi Türkiye Kupası olarak belirlemiştik. Orada fark yaratıp, iyi bir sinerji ile play-off etabına başlayıp, her insana bambaşka bir Halkbank seyrettirmek istiyorduk. Ne yazık ki tüm dünyayı negatif etkileyen bir salgınla karşı karşıyayız. Normal olarak bizi de derinden etkiledi. Ekip olarak kondisyonerlerimizin gönderilmiş olduğu program doğrultusunda evde çalışmaya devam ediyoruz. Hatta idmanlar günde ikiye çıktı. Derslerim için vakit buluyorum. Tüm Türk halkı şeklinde bu tehlikeli süreçte evden çıkmıyoruz. Bu çağrıyı bir kez de ben yapmak isterim: Lütfen evinizde kalınca, şundan dolayı evde yaşam var.”

Ekip olarak bu sıkıntılı sürecin üstesinden geleceklerine inandığını vurgulayan Efe, “Zor bir süreç olacağı kati. Sadece buna olabildiğince acele adapte olabilecek bir ekip kimyasına sahibiz. Sürem başına nazaran daha acele adapte olacağız şundan dolayı beraber onlarca karşılaşmaya, yüzlerce antrenmana çıktık. Bunun da üstesinden geleceğimize inancım tam.” diyerek sözlerini tamamladı.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz