Milli voleybolculardan örnek davranış

Toplumsal medyada yeni tip corona virüs salgını için bir fazlaca toplumsal mesuliyet projesi başlarken, ulusal voleybolcular da sessiz kalmayarak birlik mesajı verdiler. Galatasaraylı ulusal voleybolcu Doğukan Yüce’nun başlatmış olduğu kira yardımı çağrısı aniden büyürken Fenerbahçe, Halkbank, İBBSK, Spor Toto, Arkasspor ve birçok sporcu destek olmaya karar verdi. Doğukan Yüce’nun ekip arkadaşı Burak Mert’i arayarak hayata geçirdiği projede toplanan gelirler, gerekseme sahibi ailelerin giderleri için kullanılacak ve zor zamanlar beraber aşılmış olacak.

DOĞUKAN ULU: BİRÇOK İHTİYAÇ SAHİBİ AİLEYE ULAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Koronavirüsün dünyayı tesiri altına aldığını hatırlatan Doğukan Yüce, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yapmış olduğu açıklamada, “Bu sebeple her birimiz evde kalıyoruz. Bu süreçte desteğe gereksinim duyan işine gidemeyen birçok vatandaşımız var. Toplumsal medyada birçok challenge dönüyor. Ben de düşündüm bu insanlara nasıl yardım edebiliriz, nasıl yardımınız dokunur diye ve ‘kira yardımı’ adı altında challenge başlattım. Aynı takımda oynadığım Burak Mert arkadaşımı aradım fikrimi söyledim katılıp katılmayacağını sormuş oldum ve kendisi seve seve katılacağını, elinden ne geliyorsa yapacağını söylemiş oldu. Aslen doğal ki yardımlar gizli saklı olmalıdır fakat bu challenge yardımıyla birçok insana ulaşabileceğimiz de düşündüm ki öyleki de oldu, hala olmaya da devam ediyor. Bu kampanyaya kendi takımım Galatasaray’dan; Burak Mert, Burutay Subaşı, Selçuk Keskin, Fenerbahçe’den; İzzet Ünver, Hasan Sıkar, Halkbank’tan; Hasan Yeşilbudak, Faik Samet Güneş, İBBSK’dan; Özkan Hayırlı, Spor Toto’dan; Aslan Ekşi, Murat Tokgöz, Arkasspor’dan; Marko Mert Matic, Adis Lagumdzija ve onların haricinde birçok sporcu ağabeyim ve kardeşim katıldı. Her birine teşekkür ediyorum. İnşallah bu kampanya yardımıyla birçok gerekseme sahibi aileye ulaşmaya devam edeceğiz” dedi.

BURAK MERT: ‘ÇOK FAZLA KİŞİYE ULAŞMA ŞANSIMIZ OLDU’

Galatasaraylı voleybolcu Burak Mert, bir akşam Doğukan Yüce’nun kendisini arayarak işi olmayan kalan ve işe gidemeyen gerekseme sahibi insanoğlu için bir şeyler yapmak istediğini söylediğini ifade ederek, “Ben de ilkin fazlaca mutlu oldum ve bir şeylere destek olmak istedik. Böylece Doğukan’la birlikte bir yardım projesi başlatmaya karar verdik. İlk videoyu Doğukan çekmiş olduğu bana gönderdi sonrasında ben, Fenerbahçe’de oynayan Hasan Sıkar arkadaşıma gönderdim. Hasan ise Arkasspor’da oynayan Adis’e gönderdi. Böylece Halkbank, İBBSK, Galatasaray, Fenerbahçe, Spor Toto derken her yere yayıldı projemiz. Böylece fazlaca fazla kişiye yetişme şansımız oldu. Ilk olarak hedeflediğimiz en yakınımızda gereksinim duyan muhtaç olan ailelere yardım etmek. Bazı arkadaşlarımız bulamayabilir, gerekseme sahibi aileleri mesela Adis ve Marco bulamadı ve benden yardım istedi. Bizim belirlemiş olduğumuz aileler var onlara da lüzumlu yardımları yapıyoruz, yardım kampanyası büyüdükçe daha da ileriye gittikçe güzel şeyler ortaya çıkacaktır diye umuyorum” şeklinde konuştu.

“UNUTMAYALIM BİZ BİR OLURSAK BAŞARACAĞIZ VE BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”

Burak Mert, bu şekilde günlerde her insanın birbirine destek olması icap ettiğini kaydederek, “Dünyada ve devletimizde salgının vermiş olduğu maddi içsel kayıplar fazlaca büyük. O yüzden bu şekilde günleri evimizde kalmış olarak geçirmek, evimizden bir şeyler yaparak geçirmek istediğimiz için bu projeye imza atmak istedik. Ne mutlu ki bizlere Doğukan’la birlikte bu projemiz güzel bölgelere gidiyor gittikçe çoğalır çoğaldıkça, büyüdükçe daha fazlaca anlamlı bir hale geliyor. Her geçen gün daha da ilerleyeceğini düşünüyorum. Buna destek olacak daha çok insan bulunduğunu düşünüyorum. Unutmayalım biz bir olursak başaracağız ve bu işin üstesinden geleceğiz. Her insana en yakından başlayarak tüm gereksinim duyan insanlara destek olmaya yardım etmeye çağırıyorum. Lütfen hepimiz evlerinde kalsın, devlet kurumlarının söylediği her şeyi dikkate alsın. Evden çıkmayalım ve bu mücadeleyi hep beraber verelim; lütfen evde kal Türkiye” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz