Furkan Aydın: Çalışmalarımızı evlerimizde sürdürüyoruz

Halkbank Adam Voleybol Ekibi’nın genç oyuncularından Furkan Aydın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle çalışmalara evlerinde devam ettiklerini belirtti. Furkan, yapmış olduğu yazılı açıklamada, dünyayı tesiri altına alan koronavirüs salgını sebebiyle liglere ara verildiğini hatırlattı. Sezona play-off hedefiyle başladıklarını aktaran Furkan, “İlk dönem iyi oynadık fakat talihsiz mağlubiyetler aldık. İkinci dönem parolamızdan taviz vermeden çalışmalarımıza devam edip güzel bir ivme yakaladık. Play-off ve Türkiye Kupası öncesi dünyayı tesiri altına alan Kovid-19 virüsü Türkiye’yi de negatif etkiledi. Dolayısıyla voleybolda da liglere ara verdi.” ifadelerini kullandı.

Furkan, liglere ara verilmesine karşın emek harcamayı bırakmadıklarının altını çizerek, “Ustalaşmış bir kulüp olarak tecrübeli kondisyonerlerimizin hazırladığı programlar dahilinde çalışmalarımızı evlerimizde sürdürüyoruz.” şeklinde görüş belirtti.

Koronavirüsle mücadelede toplumsal izolasyonun önemine işaret eden genç oyuncu, “evde kal” çağrısına destek verdi. Bu sıkıntılı günlerin en kısa sürede geçmesini dileyen Furkan, sıhhat çalışanlarına da teşekkür etti.

23 yaşındaki orta oyuncu, Halkbank süreciyle ilgili ise şunları kaydetti:

“Daima bir Halkbank hayalim vardı. Şundan dolayı kuvvetli ve ustalaşmış bir kulüp yapısı, dünya yıldızlarını barındıran kadrolara sahiptiler. Kazanmak odaklı fakat yetiştirmeyi dikkatsizlik etmeyen bir anlayışla hareket ediyorlardı. Altyapı ekibine girerek Halkbank’a adımımı attım. Üç senedir da A takımda forma giyme ayrıcalığına sahibim, mutluyum. Büyük oyuncular ve antrenörlerle emek harcama olanağı buldum. Halkbank, Türkiye’nin sayılı kulüplerinden. Bizlere, genç oyuncularına yatırım yapıyorlar. Git gide gençleşen bir kadro hedefleniyor. Takımdaki arkadaşlık üst seviyede. Burada kendimi yuvamda, ilişik olduğum yerde hissediyorum.”

Furkan, kariyer planlaması hakkında ise, “Mevkimde önde gelen adlardan biri olmak isterim. Bu potansiyel ve kapasiteye haiz olduğuma inanıyorum. Doğal tüm sporcular benzer biçimde kupalar, madalyalar da isterim. Voleybol oynamak haricinde bir hayalim yok. Elbet Ulusal Ekip hayallerim var. Bu hayallerimi hayata geçirmek için kendimi mental ve fizyolojik olarak işime veriyorum.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz