Eda Erdem Dündar'dan Olimpiyat açıklaması

Ulusal takımın ve Fenerbahçe Opet Hanım Voleybol Ekibi’nın kaptanı Eda, AA muhabirine açıklamalarda bulunmuş oldu.

Savaşım etmeye hak kazandıkları olimpiyatların ertelenmesini değerlendiren ulusal voleybolcu, şöyleki konuştu:

“Normal olarak bu salgının asla yaşanmamasını ve olimpiyatların 2020 senesinde oynanmasını isterdik. Hepimizin sağlığı söz mevzusu olunca bu şekilde bir karar alınması gerekti. Salgın devam ederken olimpiyatların seyircisiz oynanması yerine bir yıl gecikmeli, her şeyiyle tüm bir turnuva olarak oynanmasını yeğlerim. Biz ekip sporu yaptığımızdan dolayı turnuva zamanı oyuncu değişikliği haklarına sahibiz. Bu bir senelik arada ligimizdeki oyuncuların olimpiyatlara katılmak adına vereceği mücadelenin ciddi bir forma savaşına yol açacağına inanıyorum. Bu da bizlere ciddi bir yarar elde edecektir.”

Ulusal ekip olarak iyi bir ivme yakaladıklarını özetleyen Eda Erdem Dündar, “Tamamımız üzüldük birazcık. Zira, iyi giden bir grafiğimiz vardı ve yüksek tempolu bir elemenin arkasından bu turnuvayı oynamaya hak kazandık. Yükselen grafiğimizi de orada göstermek istiyorduk. Söz mevzusu sıhhat olunca alınan bu kararın doğruluğu mevzusunda tamamımız hem fikiriz. Biz açılış seromonisi olsun, olimpiyat köyü olsun, her şeyiyle tüm bir olimpiyat yaşamak ve dolu tribünlere karşı oynamak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Kendin ve sevdiklerin için evde kal”

Tecrübeli voleybolcu, Kovid-19’la savaşım tedbirleri kapsamında “Evde kal” çağrısına da destek verdi.

Tüm dünyanın hem ekonomik hem de ruhsal olarak zor bir süreçten geçtiğini vurgulayan Eda, sözlerini şöyleki sürdürdü:

“Önümüzdeki günlerin belirsizliği, virüsün yayılma oranı ve öteki ülkelerin durumu doğal ki bizleri korkutuyor fakat bu zamanda sakin kalıp virüsten korunmanın en kolay yolu olarak izole olmak ve evde kalmak. Evlerimizden dışarı zorunlu kalmadıkça çıkmamalıyız. Hijyenimize dikkat edelim. Dışarı çıkmamız gerekirse toplumsal mesafemize dikkat edelim. Eve geldiğimizde de giydiğimiz eşyaları ayrı bir odada çıkarıp derhal yıkayalım. Ortalama 10 gündür söylediğimiz şeklinde, kendin ve sevdiklerin için evde kal.”

Sıhhat çalışanlarına da teşekkür eden Eda, “Bizlerin ve sevdiklerimizin sağlığı için varını yoğunu ortaya koyan doktorlarımıza ve sıhhat personelimize göstermiş oldukları özveriden dolayı büyük bir minnet duyuyorum. Onlara sevgilerimi gönderiyorum.Ortalama 10 gündür her insanın söylediği tek bir bildiri var, lütfen sen de kendin ve sevdiklerin için evde kal.” diye konuştu.

“Ihtimaller içinde bir kas kaybını önlemeye çalışıyorum”

Eda Erdem Dündar, Fenerbahçe’nin kendilerine sağlamış olduğu imkanlarla antrenmanlara evlerinde devam ettiklerini anlatarak şunları kaydetti:

“Bir haftadır kondisyonerimizin bizlere verdiği programı evde yapıyorum. İster istemez evde meydana getirilen idman, salonda meydana getirilen idmanla aynı olmuyor. Ihtimaller içinde bir kas kaybını önlemeye çalışıyorum. Evde maç antrenmanı yapmamız mümkün değil. Amaç, antrenmanlara başlayana kadar vücudumu zinde tutmak ve kas hafızamızı kaybetmemek. Yeni bir gelişme olana kadar evde çalışmaya devam.”

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz