Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, elde ettikleri başarıyla 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde eden A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi’nın “kalmış olduğu yerden devam edeceğine” inandığını söylemiş oldu.

Akif Üstündağ, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle ertelenmesi ve oyunlara kota almayı başaran A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi’nın hedeflerine ilişkin AA muhabirine değerlendirmelerde bulunmuş oldu.

Açıklamasına “Türkiye’nin bir an ilkin sıhhatli, rahat, güneşli günlere dönmesini” dileyerek başlamış olan Üstündağ, “Internasyonal Olimpiyat Komitesi (IOC), yapmış olduğu görüşmelerin arkasından Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın 1 yıl ertelenmesine karar verdi. Tüm kamuoyunca beklenen bir kararmış oldu.” dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu için tüm paydaşlarının güvenliği ve sağlığının “’daima, her koşulda, her şeyden” ilkin geldiğini vurgulayan Üstündağ, süreç süresince bu hassasiyetle davrandıklarını ve bu doğrultuda kararlar aldıklarını belirtti.

“Önümüzü göremiyoruz”

A Ulusal Hanım Voleybol Ekibi’nın ertelenen Olimpiyat Oyunları’nda yer alma hakkı kazandığına dikkati çeken Üstündağ, şu şekilde devam etti:

“Inanırım ki kızlarımız, gelecek yıl kaldıkları yerden tarih yazmaya devam edecek. Olimpiyat Oyunları’nın ertelenmesiyle beraber ulusal ekip takvimimizde de değişikliğe gitmek zorundayız. Çalışmalarımıza şimdiden başladık sadece şu an gelinen noktada, önümüzü göremiyoruz.”

“Kulüplerimizle devamlı istişare halindeyiz”

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, voleybol liglerinin ertelenmesi ve alınacak kararlar mevzusunda “tüm kulüplerle devamlı istişare halinde” olduklarını dile getirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile meydana getirilen görüşmeler sonucunda liglerde müsabakaların geçen hafta ertelendiğini hatırlatan Üstündağ, “Tüm kulüplerimizle devamlı istişare halindeyiz, ülkemizin içinde bulunmuş olduğu durumu da değerlendirip, gelişimleri takip ederek gelecek günlerde bir karar vermek, bir neticeye varmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen her insana “geçmiş olsun” dilekleri ileten Üstündağ, “Şu anda voleybol topluluğunda bizlere ulaşan herhangi bir olay yok, inşallah da olmaz.” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz