6 yılda 160 bin çocuk masa tenisi ile buluştu – Tenis Haberleri

Sıhhatli ve kaliteli yaşam ile eşitsizliklerin azaltılması hedefini odağına alarak hayata geçirdiği Uçan Raketler projesi, şimdi de Kırşehirli çocuklarla buluştu. Türkiye Masa Tenisi Federasyonu (TMTF)’nun partnerliğiyle yürütülen projenin Kırşehir fazı 3 Ocak’ta Kırşehir Spor Salonu’nda meydana gelen lansmanla başladı. Düzenlenen etkinliğe Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, Hitit’in Satış ve Pazarlamadan Görevli Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç, TMTF Başkanı Oktay Çimen, il protokolü, projeden yararlanan okullardan talebe ve öğretmenler katıldı.

Alıştırmacı Desteğiyle Ustalaşmış Masa Tenisi Eğitimi
Proje kapsamında; Kırşehir merkez ve ilçelerden 56 devlet okulundan 15.000’i aşkın talebe, ustalaşmış masa tenisi eğitim olanağına kavuşacak. Yalnızca öğrencileri değil öğretmenleri de projeye dahil eden Uçan Raketler ile Kırşehir’de 60 öğretmen, Ocak ayında Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafınca düzenlenecek kursa katılarak, 1. Aşama Masa Tenisi Antrenörü belgesi alacaklar. Peşinden okullarda kurulacak takımlarda çocuklar, alıştırmacı desteğiyle ustalaşmış masa tenisi eğitimi olanağına kavuşacak. Okulların tüm masa tenisi ekipmanları ise gene proje kapsamında karşılanacak.

Masa tenisi ekipmanlarının yanı sıra ustalaşmış alıştırmacı yardımı ile sürdürülebilir bir masa tenisi projesi olan Uçan Raketler, masa tenisine ilgisi olan ve sporun değişik bir dalıyla tanışmak isteyen evlatları 2018 yılından bu yana masa tenisi ile bir araya getiriyor. Projenin Kırşehir’e gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara kamu {özel sektör} işbirliğinin güzel örneklerinden birisi olan Uçan Raketler projesi ile spora yatkınlığı ve başarıları ile malum Kırşehir’in, masa tenisi alanında da adını duyuracağına inandığını belirtti.

6 yılda 160 bin çocuk masa tenisi ile buluştu

Uçan Raketler 2024 senesinde da değişik illerle devam edecek
Proje lansmanında bir konuşma meydana getiren Hitit’in Satış ve Pazarlamadan Görevli Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç mevzuyla ilgili şunları söylemiş oldu: “Uçan Raketler Hitit’in sürdürülebilirlik ve toplumsal mesuliyet yaklaşımı gereği, uzun soluklu bir proje olarak tasarlandı ve hayata geçirildi. Kıymetli proje partnerimiz Türkiye Masa Tenisi Federasyonu ile beraber mecburi pandemi periyodu haricinde asla ara vermeden, Türkiye’nin dört bir tarafındaki evlatları masa tenisi ile buluşturmaya devam ettik. Çorum ile başlamış olan, Isparta, Trabzon, Şanlıurfa ve Sakarya, ile devam eden Uçan Raketler, bugün itibariyle Kırşehir’de. Kırşehir ile beraber projeden faydalanacak okul sayısı 411’e, talebe sayısı 160 bine, antrenörlük eğitimi alan öğretmen sayısı da 430’a ulaşacak. Vatanımızda yaşanmış olan üzücü depremin arkasından sporun iyileştirici gücüyle küçüklere destek vermek amacıyla Kahramanmaraş ve Malatya’da konteyner kentlerdeki çocuklarla da buluşan projemiz, 2024 senesinde yeni illerle yoluna devam edecek.”

Proje partneri TMTF Başkanı Oktay Çimen ise şu ifadelerde bulunmuş oldu: “Uçan Raketler’in hedefi çocuklarımıza bir tek spor yapma ve sıhhatli yaşam alışkanlığı kazandırmakla sınırı olan değil. Bununla birlikte geleceğin olimpiyat şampiyonları ve dünya genelinde ülkemizi temsil edecek sporcuların yetiştirilmesine de hizmet eden kapsamlı bir toplumsal mesuliyet projesidir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz