Çinli tenisçi maçtan çekildi! İlginç sebebi… – Tenis Haberleri

Macaristan’da oynanan bir tenis karşılaşması, kortlarda alışık olunmayan görüntülere sahne oldu. WTA Budapeşte turnuvasındaki son 32 turu buluşmasında Çinli Zhang Shuai ile ev sahibi ülkeden Amarissa Toth karşı karşıya geldi.İlk sette durum 5-5’ken Çinli raketin almış olduğu sayıda yargıcı topun dışarıda olduğu sonucu verdi. Sadece sporcu buna itiraz edince yargıcı kulesinden çıkarak topun düşmüş olduğu yeri saptamak suretiyle vaka mahalline gitti. Toprak kortta top iz bıraktığı için topun çizgiye teması olduğu, karşılaşmanın gösterilen görüntülerine de yansıdı. Ne var ki yargıcı buna rağmen ‘dışarda’ sonucunda ısrar edince vakalar büyüdü.

ÇOK TALİBİ VARDI

Uzun süre yerine geçen baş hakemle konuşan ve derdini anlatmaya çalışan Zhang Shuai, bu diyaloglardan netice alamayınca turnuva direktörünün gelmiş olarak vakası incelemesini talep etti. Bu esnada beklenmeyen bir şey oldu. Rakip tenisçi Toth, topun düşmüş olduğu yere gelmiş olarak ayağıyla zeminde topun bıraktığı izi silerek yok etti. Bunun üstüne bu kez rakibinin hareketine itiraz eden Shuai, yaptığına izahat getirmesini talep etti.

Çinli tenisçi maçtan çekildi İlginç sebebi...

Amarissa Toth rakibine mesele çıkardığı için bu yönde bir eylemde bulunduğunu söylemiş oldu. Zhang Shuai peşinden yerine geçip oturdu. Bir süre sonrasında ağlamaya başlamış olan Çinli raket peşinden maçtan çekildi. Yaşananlara rağmen rakibinin ve hakemin elini sıkarak korttan ayrıldı.

İMZA AN MESELESİ

TEPKİ TOPLADI

Macar raketin hareketi tenis dünyasında tepkiyle karşılandı. Azarenka, Tomljanovic, Sakkari benzer biçimde pek oldukca isim toplumsal medyada ‘sportmenliğe aykırı’ olarak yorumladıkları harekete ve yargıcı sonucuna tepki gösterdi.

Çinli tenisçi maçtan çekildi İlginç sebebi...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz