TTF Başkanı Cengiz Durmuş’tan Türk hakemlere övgü – Tenis Haberleri

Olimpik bir spor olan tenis branşının her yaştan, her seviyeden ve her ülkeden sporcularıyla her geçen gün gelişimini sürdürdüğünü belirten Durmuş, “Türkiye Tenis Federasyonu olarak dünya tenisinde mühim başarılara imza attığımız son yıllarda tenis ülkesi olmak için her alanda var olmamız icap ettiğinin bilinciyle çalışıyoruz. Sporcularımızın ve onları yetiştiren antrenörlerinin gelişimine yönelik yaptığımız emekler meyvelerini verirken, tenis hakemliği alanında da eğitimlerimize büyük ehemmiyet gösteriyoruz. Gelişen tenis endüstrisinin mühim bir iş kolunu da tenis hakemliği oluşturuyor” diye konuştu.

“AVRUPA’DA EN FAZLA TURNUVA DÜZENLEYEN İKİNCİ ÜLKE OLDUK”

TTF Başkanı Durmuş, 2022 senesinde Tenis Europe tarafınca en fazla gelişen ülke ödülünün Türkiye’ye verildiğini vurgulayarak, “Avrupa’da en fazla turnuva düzenleyen ikinci ülke olduk. Yılda 750’ye yakın ulusal ve internasyonal turnuva düzenliyoruz. Bu turnuvalarda federasyonumuz tarafınca yetiştirilen, lüzumlu sınavlara doğal tutulan hakemlerimiz görevlerini başarı göstermiş bir halde yapmakta. Ülkemizin tanıtımı için de bir federasyon stratejisi olarak hakemlerimizin bizleri en iyi yerlerde temsil etmeleri adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yıl Wimbledon’da ana tablo ve elemelerde 13 Türk hakemimiz vazife aldı. Türk hakemlerimiz artık dünyada en fazla seçilen hakemler arasına girdi” ifadelerine yer verdi. 

“27 ULUSLARARASI HAKEMİMİZ VE İ-KORT SİSTEMİMİZE KAYITLI 6 BİN 327 ULUSAL HAKEMİMİZ BULUNMAKTA”

6 bin 327 ulusal hakemin olduğuna ve bu sayının gittikçe arttığına dikkati çeken Durmuş, “4 Silver Badge Başhakem, 6 Bronze Badge Kule Hakemi, 21 White Badge Kule ve Başhakem olmak suretiyle 27 Internasyonal hakemimiz ve i-kort sistemimize kayıtlı 6 bin 327 ulusal hakemimiz bulunmakta. Bu sayı her geçen gün artış göstermekte. Bir maçın, verdikleri kararlarla en doğru, seyir zevki en yüksek, en adil şekilde gerçekleşmesini elde eden hakemlerimizin gelişimi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Wimbledon 2023’te vazife alarak ülkemizi başarı göstermiş bir halde temsil eden hakemlerimizi ek olarak kutlama ediyorum, onların da aktardıkları deneyimlerle arkalarından gelecek birçok hakemimizi de oldukça iyi yerlerde göreceğimize inanıyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz