TTF Başkanı Cengiz Durmuş: “Dünyanın en iyisi olmak için çalışıyoruz” – Tenis Haberleri

Internasyonal Tenis Federasyonu (ITF) senyör takviminin en prestijli turnuvası olan ITF World Tennis Masters Tour Dünya Şampiyonası 19 Mart-1 Nisan 2023 tarihleri içinde Antalya Manavgat’ta gerçekleştirilecek. 30-50 yaş içinde 5 değişik yaş kategorisinde dünyanın dört bir yanından sporcuların ülkesini temsil etmek için Antalya’ya geldiği turnuvada 37 ülkeden 163 ekip ve ortalama bin 200 sporcu savaşım edecek.

TTF Başkanı Cengiz Durmuş: “Dünyanın en iyisi olmak için çalışıyoruz”

Yarın başlamış olacak olan şampiyona öncesi tüm takımların katılımıyla bir açılış seremonisi yapılmış oldu. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, “Dünya Takımlar Şampiyonası ve Ferdi Şampiyona’nın vatanımızda yapılıyor olmasının heyecanıyla hazırlıklar hayata geçirmeye başladık. Doğal ilk olarak geçmiş günlerde yaşamış olduğumuz asrın felaketi olarak malum felaketten dolayı oldukça üzgünüz. Tanrı rahmet eylesin, başımız sağ olsun. Fakat sporun iyileştirici enerjisini de bildiğimiz için faaliyetlerimize devam edip, dünyadan gelen her sporcuyu vatanımızda konuk edip, konuk ettikten sonrasında da birer temsilcimiz olarak göndermeyi planladığımız turnuvalardan bir tanesi. 37 ülkeden 163 takımın katılmış olduğu, 10 gün sürecek bir turnuvanın ortalama bin 200 sporcu, çevresiyle beraber 2 bin kişinin konuk edilmiş olduğu bir dönem yaşıyoruz” dedi.

Durmuş, “Elbet tenisin gelişimi bizim adımıza, ülkemiz adına oldukça anlamlı bulduğumuz bir haftada Internasyonal Tenis Federasyonu’nun yönetim kurulunu burada toplaması hem vatanımızda yaşanmış olan bu talihsiz olaylardan sonrasında bizlere moral olması açısından mühim hem de Türkiye’nin tenis ülkesi olduğu anlamını söyleyebilirim. Biz de sporun ve tenisin en iyi yere gelebilmesi adına dünya şampiyonası yaptığımız yerde gelecekte dünyanın en iyi sporcusunu yetiştirebilen ülke olduğumuza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

TTF Başkanı Cengiz Durmuş: “Dünyanın en iyisi olmak için çalışıyoruz”

Cengiz Durmuş son olarak şunları söylemiş oldu:

“Anlamlı bulduğumuz bu turnuvaların sporcularımız açısından o kadar da önemi var. Biz ülkemizin her noktasında her insanın tenis oynayabildiğini biliyoruz ve bunu da dünyaya kanıtlama ediyoruz. Dünya tenisi bu hafta burada, bizimle beraber. Ikimiz de sporcularımızda beraber hem misafirlerimizi ağırlayıp hem onlara ülkemizin güzelliklerini anlatıp bununla beraber spor turizmine de katkı elde etmiş olacağız. Biz her yaptığımız etkinliğin ülkemiz adına kazanç olmasını planlayan bir federasyonuz, hedefleri olan bir federasyonuz. Bu hedeflerimize erişebilmek için hem ulusal turnuvalar hem internasyonal turnuvaların en fazla yapılarak, en fazla sporcuya haiz olduğumuz yerde dünyanın en iyisi olmak için de çalışıyoruz.”

Başkan Durmuş, ek olarak ITF World Tennis Masters Tour Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi, 30-50 yaş arası 40 sporcunun temsil edeceğini de sözlerine ekledi.

ANTALYA (İHA) 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz