Teniste Davis Cup Türkiye-Slovenya eşleşmesinin kuraları çekildi – Tenis Haberleri

Kura çekimi törenine Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Turnuva Başhakemi Lucie Adamovska, Slovenya Tenis Federasyonu Ustalaşmış Gelişim Müdürü Maks Tekavec ile her iki takımın oyuncuları ve kaptanları katıldı.
Kura çekimini Başhakem Lucie Adamovska gerçekleştirmiş oldu. Kura çekimi sonucunda ilk gün saat 11.00’de başlamış olacak müsabakalarda teklerde Altuğ Çelikbilek ile Sebastian Dominko müteakiben ise Cem İlkel ile Bor Artnak karşı karşıya gelecek.

İkinci gün ise saat 11.00’de başlamış olacak maçlarda çiftlerde Yankı Erel/Ergi Kırkın ikilisi ile Blaz Rola/Sebastian Dominko çifti savaşım edecek. Bu maçın arkasından başlamış olacak tekler maçlarında Altuğ Çelikbilek ile Bor Artnak ve Cem İlkel ile Sebastian Dominko karşılaşacak.

Tenisin Türkiye’de malum, sevilen bir branş olarak gelişimini her geçen gün sürdürdüğünü ifade eden Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, “Tenisin Dünya Kupası olan Davis Cup’ta 3-4 Şubat’ta Enka Spor Kulübü tesislerinde Slovenya’yı ağırlayacağız. Ilk olarak devletimizde ağırladığımız Sloven Ulusal Takımına hoş geldiniz diyorum. Hepinizi bu mühim organizasyonu izlemeye ENKA Spor Kulübü’ne çağrı ediyorum” dedi.

Slovenya Tenis Federasyonu Ustalaşmış Gelişim Müdürü Maks Tekavec ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Tenis Slovenya adına başta Türkiye Tenis Federasyonu olmak suretiyle ENKA Spor Kulübü’ne ve organizasyonda alın teri döken tüm ekibe teşekkür ederim. Otel, kortlar dahil olmak suretiyle tüm organizasyon oldukça yüksek düzeyde organize edilmiş dolayısıyla İstanbul’da olmaktan oldukca mutluyuz ve ekip ruhumuz da oldukca iyi durumda. İki takıma da bolca talih arzuluyorum, iyi olan kazansın diyerek teşekkürlerimi sunuyorum.”

Turnuva Başhakemi Lucie Adamovska 1900 senesinde kurulan Dünya Tenis Kupası’nın (Davis Cup) seneler içinde gelişerek tenisin en büyük ekip müsabakası haline geldiğini belirterek, “Davis Kupası 2023’te üstün dereceli kırarak 155 ülkenin katılımıyla gerçekleşiyor. Takımlar Eylül ayında dünya grubunda yer alarak 2024 elemelerine bir adım daha yaklaşmak istiyor. Her iki takıma da başarılar dilerim. Başta Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Sayın Cengiz Durmuş olmak suretiyle tüm federasyon mensuplarına misafirperverlikleri için teşekkür ederim” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz