Cudi Cup Uluslararası Tenis Turnuvası tamamlandı

Gençlik ve Spor Bakanlığının himayelerinde, Türkiye Tenis Federasyonu’nun (TTF) destek ve koordinasyonu, valilik, belediye ve Şırnak Üniversitesi’nin (ŞÜ) katkılarıyla üniversite yerleşkesinde 16-22 Mayıs tarihleri içinde devam eden mücadeleler bugün tamamlandı. Turnuvada, Türkiye, Rusya, Litvanya, Kazakistan, Tunus, Polonya, İran, Gürcistan ve İngiltere’den 14 yaş ve altı 37’si kız 81 sporcudan adam ve kızlarda şampiyonlar belli oldu.

Kupa ve madalya törenine, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt, Şırnak Valisi Osman Alim, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Güvenli Erkan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdullah Ayar katıldı. Kupa ve madalya töreninde konuşan Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, “Avrupa’nın NATO’nun yeni sınırları Şırnak ve Hakkari’den adım atar. Şırnak, Ankara Avrupa’dır. Şırnak’ta da seneler içinde, bin seneler içinde tenis oynayan geçlerimizi göreceğimize inanıyorum. Tenis A sporudur. Bu anlamda Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Tenis Federasyonumuza bu organizasyonları için teşekkür ediyorum. Eğer Cudi’de Internasyonal bir turnuva düzenlenebiliyorsa, bu bizim için bir gurur deposudur. Alın teri döken her kese teşekkür ediyoruz. Fırsat buldukça da tenis oynama Cudi Dağı eteklerine geleceğiz. Burada tenis oynama mutluluğuna kavuşacağız” dedi.

Şırnak Valisi Osman Alim ise başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak suretiyle Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’na bu güzel tesisleri kente kazandırdıkları için şükranlarını sunduklarını söylemiş oldu. Vali Alim, “Şırnak her şeyin en güzelini hak ediyor. Artık Şırnak’ta tenisle beraber sesler değişiyor, Şırnak’a refah ve güzellikler geliyor. Hep beraber sporun, kültürün, sanatın, gezim ve ekonominin keti Şırnak olarak devletimizde Şırnak’ımızın ayrı bir halde tanıtımı ve anlaşılması manasında bu benzer biçimde organizasyonların fazlaca büyük katkısı var. Şırnak dışarıda görünmüş olduğu benzer biçimde değil. Şırnak’ın her yönüyle fazlaca büyük potansiyeli var. Bu potansiyeli hep beraber el ele verip değerlendirip bu güzellikleri burada yaşatacağız. Hepimiz buna katkı verecektir. Daha güzel, daha iyi ve güzel bir Şırnak ve güzel bir Türkiye hep beraber ele ele verip güzellikleri yaşayacağız” diye konuştu.

Kızlar ve erkeklerde dereceye girenlere ödüllerin verilmesiyle program son buldu.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz