Cudi Cup, 9 ülkeden 81 sporcunun katılımı ile başladı

Geçen yıl Ulusal Cudi Cup Tenis Turnuvası’nın yapıldığı Şırnak, bu yıl da 9 ülkeden 81 sporcunun katılmış olduğu Internasyonal Cudi Cup 14 yaş ve altı sporcuların yarıştığı Tennis Europe Turnuvası’na ev sahipliği yapıyor. Cudi Dağı eteklerinde Şırnak Üniversitesi yerleşkesinde kurulan 4’ü açık, 2’si kapalı olmak suretiyle 6 kortta, 16-22 Mayıs’ta yapılacak turnuvada ilk maçlar başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Şırnak Valiliği, Şırnak Belediyesi, Şırnak Üniversitesi, Türkiye Tenis Federasyonu ve Spor Toto işbirliğiyle düzenlenen turnuvada sporcular şampiyon olmak için sahada ter döküyor. Şırnak’ın ilk internasyonal tenis turnuvası Cudi Cup’ta Türkiye’nin yanı sıra; Rusya, Kazakistan, Tunus, Polonya, İran, Gürcistan, İngiltere ve Litvanya’dan toplam 44 adam 37 kız olmak suretiyle 81 sporcu savaşım ediyor.

CENGİZ DURMUŞ: ŞIRNAK BAŞARDI

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, federasyon olarak bilhassa bakanlığın sporu tabana yayma politikasına uygun projeler geliştirmek zorunda olduklarını ifade ederek, “Geçen yıl, bu ayda ulusal Cudi Cup turnuvası yapmıştık ki Şırnak’ta ilk tenis turnuvası olmuştu. Geçen yıl konuşmalarımızda internasyonal turnuva yapacağız demiştik. Normal olarak ki bakanlığımızın desteği, valiliğimizin, belediye başkanımızın, sivil toplumumuzun, rektörlüğümüzün oldukça büyük bir iş birlikteliği ile tamda hedefimize uygun sporun tabana yayılması bilhassa mahalli yönetimlerin bu mevzuda oldukça mühim erkek oyuncular olduklarını bilerek biz federasyon olarak bu iletişimi kurduk. Şırnak heyecanlı, biz heyecanlıyız. Şırnak tarihinde bir ilk internasyonal bir turnuvası. Aslına bakarsak tüm dünyanın gözü üzerimizde şuanda. Şırnak’ta bunun yapılabiliyor bulunduğunu göstermek ve bunun da başlangıcını yaptığımız bir süreçteyiz. Sayın Valimiz ‘Şırnak başaracak’ diyordu, evet Şırnak başardı. İnşallah oldukça güzel projelerde birlikte olacağız” dedi.

Turnuvaya İzmir’den katılan Dorukel Birlik, güzel bir organizasyon bulunduğunu ifade ederek, “Benim buraya ilk gelişim ve beğendim burayı. Bu turnuva güzel bir turnuva olmuş. Baya oyuncular gelmiş yurt dışından. Bende buraya iyi bir şey yapmak için geldim. Geçen hafta Slovakya’da, Çekya’daydım. Şimdi de buraya geldim bu turnuva için” diye konuştu.(DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz