Avustralya Göç Bakanı: Djokovic'in ülkeden ayrıldığını doğrulayabilirim

Avustralya Göç Bakanı Alex Hawke, vizesinin geri verilmesi talebi mahkeme tarafınca reddedilen meşhur tenisçi Novak Djokovic’in ülkeden ayrıldığını doğruladı.

Toplumsal medya hesabından izahat meydana getiren Avustralya Göç Bakanı Alex Hawke, mahkemenin Djokovic kararını memnuniyetle karşıladığını belirterek, “Djokovic’in Avustralya’dan ayrıldığını doğrulayabilirim” dedi. Hawke açıklamasında, ülkenin sınır güvenliği politikasının, pandemi süresince halkın güvende olmasını sağladığını ve bu sayede dünyadaki en düşük ölüm ve en yüksek aşılanma oranlarına haiz ülkelerden biri bulunduğunu ifade ederek, “Avustralyalılar bu noktaya gelmek için büyük fedakarlıklar yaptılar ve Morrison hükümeti, Avustralya halkının beklediği benzer biçimde, bu konumu korumaya sıkı sıkıya bağlıdır” dedi.

NE OLDU?

Avustralya Federal Mahkemesi Başyargıcı James Allsop, Novak Djokovic’in vizesinin geri verilmesini talep eden başvurusunun oy birliğiyle reddedildiğini açıklamıştı. Avustralya Açık’ta eşleşmeler güncellenirken, daha ilkin Miomir Kecmanovic ile eşleşen Novak Djokovic, vizesinin geri verilmesini talep eden başvurusunun mahkeme tarafınca reddedilmesinin peşinden listeden kaldırıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz