Avustralya Açık eşleşmeleri güncellendi: Djokovic listede yok

Avustralya Açık’ta eşleşmeler güncellenirken, Sırp tenisçi Novak Djokovic listede yer almadı. Daha ilkin Miomir Kecmanovic ile eşleşen Novak Djokovic, vizesinin geri verilmesini talep eden başvurusunun mahkeme tarafınca reddedilmesinin peşinden listeden kaldırıldı.

Avustralya Açık bugün 08.30 sıralarında eşleşmelerin listesini paylaşmıştı. Listede, Novak Djokovic ve Miomir Kecmanovic müsabakası da yer alıyordu. Paylaşımdan ortalama 2 saat sonrasında Avustralya Federal Mahkemesi, Djokovic’in vize iade talebi başvurusunu oybirliği ile reddetti. Gelişmelerin peşinden Avustralya Açık’ın resmi toplumsal medya hesabından meydana getirilen paylaşımda, güncellenen eşleşmeler yer aldı. Yeni eşleşmede, Kecmanovic’in karşısında İtalyan raket Salvatore Caruso yer aldı.

NELER OLMUŞTU?

Başyargıç James Allop, meşhur tenisçi Novak Djokovic’in ikinci kez vizesinin iptal edilmesinin peşinden, vizesinin geri verilmesini talep eden başvurusunun oybirliğiyle reddedildiğini belirtti. Kararın peşinden Djokovic’in sınır dışı edilmesi planlanıyor.

Öte taraftan Djokovic’in Avustralya yasalarına nazaran ülkeye 3 yıl girememe riski devam ediyor. Bu mevzuda hemen hemen net bir izahat yapılmadı. Avustralya Göçmenlik Bakanı Alex Hawke, geçtiğimiz günlerde Djokovic’in vizesini iptal etmişti. Bakanlıktan meydana getirilen açıklamada, “Bölüm 133C(3) kapsamındaki negatif bir kararın peşinden, etkilenen kişiye belirli durumlar haricinde üç senelik bir süre vize verilemeyecektir” ifadeleri yer alıyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz