Tenis dünyasından Novak Djokovic ve uzayan sürece tepki!

Avustralya Açık için gittiği Melbourne’de vizesi yeniden iptal edilen Novak Djokovic, bir kez daha gözaltına alındı. Djokovic, sığınmacı gözaltı merkezi olarak Carlton’da yer edinen Park Otel’e yerleştirilirken kararın belirleneceği pazar gününe burada duracak. 

Djokovic, mahkeme kararıyla verilen bir komut sonucunda sınır yetkilileri tarafınca yeniden gözaltına alındı. Şimdi sığınmacı gözaltı merkezinde bir gece daha geçirmek durumunda. 

Sırp tenisçinin davası, Avustralya Federal Mahkemesi’ne sevk edildi. Pazar günü mahkemenin duruşmasında çıkacak karar, Djokovic’in Avustralya’da kalıp kalmayacağını belirleyecek. 

Nadal’dan tepki

Novak Djokovic ve Avustralya içinde yaşanmış olan süreç, tenis dünyasını da rahatsız etmeye devam ediyor. İspanyol tenisçi Rafael Nadal, uzayan sürece yönelik rahatsızlığını dile getirdi. Yapmış olduğu açıklamada Nadal, “Açık konuşmak gerekirse bu durumdan birazcık sıkıldım şu sebeple sporun, tenisin hakkında konuşmanın mühim olduğuna inanıyorum. Tarihte bir organizasyondan daha mühim oyuncu yok, değil mi? Onunla yada onsuz mükemmel bir Avustralya Açık olacak” dedi. 

Tsitsipas’tan Djokovic eleştirisi

Erkekler tenisinin 4 numarası Stefanos Tsitsipas, “İstatistikler oyuncuların %98’inin aşılandığını ve Avustralya’ya gelip oynamak için gerekeni yaptıklarını gösteriyoru. Fazlaca minik bir grup kendi yolunu izlemeyi seçti ve bu grup, çoğunluğun aptal yada başka bir şeymiş benzer biçimde görünmesine niçin oluyor” dedi. 

Emma Raducanu: Tenisten uzaklaştı

Hanımlarda ABD Açık şampiyonu Emma Raducanu da yaşanmış olan olayların dikkati dağıttığını aktardı. Genç tenisçi yapmış olduğu açıklamada, “Avustralya’da gerçekleşenlerin tenisten uzaklaştığını düşünüyorum. Dikkatler dağılmış benzer biçimde” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz