Bakan Kasapoğlu: Cudi’de raket sesleri yine bir uluslararası tenis turnuvasıyla çınlayacak

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara’da Keçiören Belediyesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğiyle meydana getirilen 35 spor tesisinin açılışı ve Ayvalı Gençlik Merkezi’nin Temel Atma Töreni’ne katıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla süregelen program protokol konuşmalarıyla devam etti. Burada bir konuşma gerçekleştiren Bakan Kasapoğlu, cümlelerine tesiste alın teri dökenlere teşekkür ederek başladı.

“Son 20 yılda gençlik ve spor yatırımlarında fazlaca büyük devrimleri gerçekleştirdik”

Birileri şeklinde yalanla, iftirayla, idrak operasyonlarıyla değil milletin 84 milyonun huzuru ve mutluluğu için bir yapıt politika anlayışının mensupları bulunduğunu söyleyen Bakan Kasapoğlu, “Bugün burada 35 ayrı birbirinden kıymetli eserin milletimizle buluşması adına bir aradayız. Türkiye, 84 milyon nüfusuyla ve dünyanın en genç nüfuslarından birine haiz genç nüfus gücüyle gençliğiyle hem bugünler hem de yarınları için fazlaca fakat fazlaca mühim bir ülke. Coğrafyanın en kuvvetli aktörü ve bu çerçevede de son 20 yılda gençlik ve spor yatırımlarında fazlaca büyük devrimleri gerçekleştirdik. Türkiye’nin dört bir yanında mevcud yurtlarımızla bir tek Türkiye’nin değil, dünyanın en kuvvetli yurt alt yapısına haiz ülkesiyiz. Öğrencilerimizin barınmasından eğitimine kadar her bir mevzuda yanında olan bir anlayışın ürünüdür bu yurtlar. Gençlerimizin kendilerini daha kuvvetli bir halde yetiştirmesi adına gençlik merkezlerimizin sayısı 400’e yaklaştı. Birkaç gün içinde 400’ü de söyleyeceğiz. Her alanda gençlerimizi gece gündüz destekleyecek merkezlerden bir tanesini bugün burada gene bir iş birliği çerçevesinde belediyemiz ile beraber temelini atıyoruz” açıklamasını yapmış oldu.

“Mayıs ayında Cudi’de raket sesleri gene bir internasyonal tenis turnuvasıyla çınlayacak”

Cumhur İttifakı olarak ülkenin tüm umudu gençlerin her daim yanında olduklarını ve gençlerle beraber olmaya devam edeceklerinin altını çizen Kasapoğlu, “Gençlerimizle aramıza hiçbir şekilde giremeyecekler. Gençlerimizi hiçbir şekilde kullanamayacaklar. İstismar edemeyecekler. Bu ülkenin aydınlık yarını, umudu olan gençlerimizin umutlarını, ümitlerini söndüremeyecekler. Fırsat eşitliğinin en büyük taahhüdünü biz veriyoruz. En büyük somut örneklerini biz gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz günlerde, bir zamanlar terörle karartmaya çalışmış oldukları Cudi’de hamdolsun ulusal bir tenis turnuvası düzenlemiştik. Oradaki raket sesleri oradaki terörün o karanlık yüzünü, o fena sesini örtmüştü, yok etmişti. Bir müjde paylaşmak isterim. Oradaki güzelliklerimizi soldurmaya çalışanlara direnme inşallah gelecek günlerde, mayıs ayında Cudi’de raket sesleri inşallah gene bir internasyonal tenis turnuvasıyla çınlayacak” diyerek Cudi’de bir kez daha turnuva olacağını duyurdu.

Kasapoğlu, her alanda yeni yıldızları, yeni şampiyonları bu ülkeye kazandırarak hizmet yolculuğuna devam edeceklerini ekledi.

Törende AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ve AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan da birer konuşma gerçekleştirmiş oldu. Konuşmalardan sonrasında kurdele kesilerek tesislerin açılışı gerçekleştirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz