Tenis sporuna büyük katkılar sunanlar Zafer Kupası'nda anıldı

30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle, Bakırköy Belediye Başkanlığı Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü, Bakırköy Tenis Kulübü ve Türkiye Tenis Federasyonu işbirliğiyle 26-29 Ağustos tarihleri içinde meydana getirilen “Zafer Kupası” sonlanmış oldu. Turnuvaya ortalama 200 sporcu katılmış olduğu ve 15 kategoride şampiyonların belirlendiği turnuvanın kupa töreninde duygulu anlamış olur yaşandı. Geçmişte tenis sporuna katkıda bulunan ve yaşamını yitiren tenisçilerin aileleri Türkiye’nin dört bir tarafınca çağrı edilerek onurlandırıldı. Can Üner, Mahmut Öziş, Yılmaz Candan, Tamer Uluç, Eda Aksak, Şenol Iyi sabahlar ve Kadir Ertürk’ün ailelerine onur plaketi verildi. Dereceye giren sporcuların kupa töreninden sonrasında Hakan Ceyhan ve ekibinin dans gösterisi ve Kemal Tufan’ın müzik dinletisi ile merasim sonlanmış oldu.

100 TEKERLEKLİ SANDALYE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITILMIŞTI 

Bakırköy Belediyesi Kültür Toplumsal İşler Müdürlüğü ve Bakırköy Tenis Kulübü geçen yıl da zafer kupası düzenleyip bir ilke imza atmıştı. Turnuvanın geliri ile 100 engelli sandalyesi gereksinim sahiplerine dağıtılmıştı. 

ONUR ATEŞ: ULUSLARARASI BAŞARILAR ELDE ETMEYİ PLANLIYORUZ

Bakırköy Tenis Kulübü Başkanı Onur Ateş, 30 Ağustos Zafer Kupası kapsamında yapmış oldukları turnuvalar ile toplumsal mesuliyet üstlendiklerini belirterek; “Geçen seneki turnuvanın en büyük özelliği 100 tekerlekli sandalyeyi engelli vatandaşlara armağan etmek olmuştu. Bu yıl ise tenis sporuna katkı verenler anıldı. Bu organizasyonu yapmaktan gurur duyduk. Kıymetli katılımcılarımıza ve sponsorlarımıza yürekten teşekkürlerimi iletiyorum. Bakırköy Tenis Kulübü olarak yapmayı istediğimiz fazlaca daha büyük projeler, turnuvalar söz mevzusu. Hem de performans sporcularını da geliştirip çeşitli turnuvalara katılıp ulusal ve internasyonal başarılar elde etmeyi planlıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz