Dünya Veteranlar Tenis Turnuvası, İspanya’nın Mallorca kentinde 8-15 Ekim tarihleri içinde yapılacak. Türkiye’yi temsil edecek 4 sporcudan birisi olan Seyhan Tülay Mungan, turnuvaya Burdur Tenis İl Temsilcisi Hasan Korkmaz nezaretinde günde 4 saat antrenman yaparak hazırlanıyor.

Turnuvada 9’uncu kere ulusal formayla savaşım edeceğini söyleyen Seyhan Tülay Mungan, “2000 senesinde 45 yaşlarında tenise başladım. Basketbol, voleybol, masa tenisi, yüzme, kayak, dağcılık, futbol , tüplü dalış tüm sporları yaptım. Her gün denize giriyorum, güne yüzerek başlıyorum. 2003 senesinde 25 yaşındaki kızımı trafik kazasında kaybettim. 3 yıl ara vermek zorunda kaldım. Ondan sonra yine sahalara döndüm. Bundan dolayı biliyordum bunun bana kuvvet vereceğini. Hakkaten de oynarken topla, raketle, sahayla bütünleşiyorum ve onla kendimi aştım. 4 yıl ilkin eşimi de kaybettim. O da oldukca iyi bir sporcuydu ve benim en büyük destekçimdi. Minik kızım da Antalya’da gövde eğitimi hocası ve pilates eğitmenliği yapıyor. Ben de pilates eğitmenliği yapıyorum ve haftada 3 gün pandemi dolayısıyla online ders veriyorum” dedi.

“ALLAH SAĞLIK VERDİKÇE BU SPORA DEVAM EDECEĞİM”

8 Ekim’de Mallorca’ya gideceğini özetleyen Seyhan Tülay Mungan, “Bu turnuvaya Burdur’daki toprak kortta Hasan Korkmaz hocam ile çalışıyoruz. Tanrı sıhhat verdikçe hangi yaşa kadar olur bilmiyorum fakat bu spora devam edeceğim” diye konuştu.

‘KENDİSİ ÇOK İYİ BİR OYUNCU’

Burdur Tenis İl Temsilcisi Hasan Korkmaz da “Seyhan Hanım, Mallorca öncesi bir kamp teklif etti. Gurur duyarak kabul ettim. Kendisi oldukca iyi bir oyuncu. Israr eden, arkadaşlarının söylediği benzer biçimde ben de onun için duvar tabirini kullanıyorum. Turnuvada kendisine ve ekip arkadaşlarına başarılar arzuluyorum” dedi.

Mesut MADAN/BURDUR, (DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz