Kayısı Kupası-Büyükler Yaz Kupası Tenis Turnuvası sona erdi

Iğdır’da Türkiye Tenis Federasyonu tarafınca düzenlenen “Kayısı Kupası-Büyükler Yaz Kupası Tenis Turnuvası” final müsabakalarıyla tamamlandı. Valilik, belediyenin katkılarıyla Alagöz Tüm ortaklık sponsorluğunda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yerleşkesinde düzenlenen turnuvaya, 33 ilden 148 sporcu katıldı.

Turnuvada tek hanımlarda Esila Toklu, tek erkeklerde Gökalp Ayar, çift hanımlarda Feyza Ebrar Aydın ile Pelin Çolak, çift erkeklerde ise Gökalp Ayar ve Ferdi Bryan Tangal birinci oldu

Vali ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Engin Sarıibrahim, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, Iğdır Ovası’nda düzenlenen tenis turnuvasının finalinin yapıldığını hatırlattı.

Gelecek yıl da organizasyona ev sahipliği yapmak istediklerini ifade eden Sarıibrahim, “Iğdır Ovası’nda, Serhat coğrafyasında sporun, kardeşliğin, barışın yayılmış olduğu ve büyümüş olduğu günleri görmek istiyoruz. Tanrı sporcularımızın yollarını ve bahtlarını açık etsin.” dedi.

Turnuvanın sponsorluğunu üstüne alan Alagöz Tüm ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Cantürk Alagöz de organizasyonda alın teri dökenlere teşekkür ederek, “Bu emek harcamayı onlar organize etti. Ikimiz de elimizden geldiğince turnuvaya çorbada tuzumuz olsun diye katkıda bulunduk. Alın teri döken her insana teşekkür ediyorum. Iğdır’ımız ve gençlerimiz bu şekilde büyüyecek. Tanrı utandırmasın.” diye konuştu.

Konuşmaların peşinden Vali Sarıibrahim, Alagöz, AK Parti Iğdır İl Başkanı Ali Kemal Ayaz ve protokol üyeleri tarafınca kayısı konulmuş olan kupalar sporculara verildi.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz