Demirci Akıncıları Tenis Turnuvası sona erdi

Demirci ilçesinde 16 ilden 73 sporcunun katılımıyla düzenlenen organizasyon 5 gün sürerken, erkeklerde Önder Balcı, hanımlarda ise Zeynep Su Yavuz birinci oldu.

Ek olarak çift erkeklerde Hasan Başaran Şimşek/Ömer Ata Kalaycıoğlu, çift hanımlarda da İzem Elif Ölçer/Alara Ayaz ekipleri ilk sırayı aldı.

Turnuvada dereceye girenlere ödülleri Demirci Kaymakam Adem Kaya ve Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk tarafınca verildi.

Kaymakam Adem Kaya yapmış olduğu konuşmada, turnuvayı geleneksel hale getireceklerini kaydederken, belediye başkanı Selami Selçuk ise, “İlçemize, Gençlik ve Spor Bakanlığı’mız ile 5 tane tam donanımlı tenis sahasıı yaptık. Hedefimiz Demirciyi sporun ve sporcunun merkezi yapmak. Bu yıl ilk adımını attık. Hem Oryantiring Türkiye Şampiyonası hem de tenis turnuvaları ile 10 günde 2 bine yakın sporcu ve ailelerini ilçemizde konuk ettik.” diye konuştu.

Turnuvanın tek erkekler şampiyonu Önder Balcı ise, “Dört yaşımdan beri tenis oynuyorum. 14 yaşlarında ulusal takıma girdim. 16 Yaş Altı Ulusal Ekibi’nda yer aldım. Türkiye’de ortalama 300 turnuvaya katıldım. 40’a yakın kupa ve 60’a yakın madalya kazandım. Demirci Akıncıları Turnuvası’nda finale kadar çıkıp, kupayı kazandım. Hedefim A Ulusal Ekip ’a girmek.” ifadelerini kullandı.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz