Wimbledon’ı korona vurdu!

Dünya Sıhhat Örgütü’nün Kovid- 19’u küresel salgın açıklaması yapmasının arkasından tüm dünyada spor organizasyonları tek tek ertelenmeye başladı.

Teniste de tüm ustalaşmış turnuvalar 7 Haziran’a kadar askıya alınmıştı. Bu süreçte ilkin, toprak korttaki grand slam olan Fransa Açık tartışmalı bir halde eylül ayına ertelendi. Sadece Büyük Britanya’da Corona virüs salgının boyutunun büyümesi ve gidişatın belirsizliği en köklü tenis turnuvası Wimbledon’ın (29 Haziran-12 Temmuz) iptal edilme kararını masaya yatırdı.

80 yıl sonrasında 2. kez iptal sonucu

Tüm hakları All England Club’a ilişik olan Wimbledon için geçtiğimiz haftalarda acil bir toplantı yapılmıştı. Bu toplantı Wimbledon’ın bu sürem için seyircisiz oynanabilir teklifi yapılsa da bu yetkililer tarafınca reddedilmişti. Son kararın ise bu hafta içinde açıklanması umut ediliyor. 1877’den bu yana meydana getirilen Wimbledon tarihinde ikinci kez iptal kararıyla karşı karşıya. Daha ilkin 2. Dünya Savaşı sebebiyle ilk kez iptal edilen Wimbledon şimdi de her insana 3. Dünya Savaşı’nı yaşatan Corona virüs salgınından dolayı oynanamayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz