Milli tenisçilerden “Evde kal” çağrısı

Ulusal tenisçi Çağla Büyükakçay, evde kalmanın önemine vurgu yaprak, “Küresel bir salgınla devletimizde de savaşım ediyoruz. Bizim de tüm antrenmanlarımız, turnuvalarımız iptal oldu. Olabildiği kadar evimizde zaman geçirmeye, antrenmanlarımızı evde halletmeye çaba ediyoruz. Bunu yapabilmemiz, bunu başarabilmemiz hakikaten oldukca oldukca mühim. Lütfen gerekmedikçe evden dışarı çıkmayalım, evde kalalım lütfen” dedi.

MARSEL İLHAN: BU SÜREÇTE EVDE KALALIM

Koronavirüsün ciddiye alınması icap ettiğini belirten Marsel İlhan, “Dünyada oldukca ciddi bir salgın var. Lütfen bu süreçte evde kalalım. Ümit ederim kısa sürede hep birlikte güzel günler göreceğiz” diye konuştu.

İPEK SOYLU: EVLERİNİZDE SPOR YAPIN

Kapalı ve kalabalık ortamlara girmeden sporu evde yapma çağrısında bulunan ulusal tenisçi İpek Asil, “Koronavirüsü denetim altına alabilmenin en kolay yollar, ellerimizi kucak dolusu yıkamak ve evlerimizde kalmaktır. Ben de bu süreçte antrenmanlarımı evimde yapıyorum. Kucak kucak dinleniyorum. Vereceğim tavsiye, evlerinizden çalışmanız, dinlenmeniz ve spor yapmanız” ifadelerini kullandı.

ALTUĞ ÇELİKBİLEK: TEDBİRLERE UYALIM

Kurallara uyma vurgusu icra eden ulusal tenisçi Altuğ Çelikbilek, “Bugünlerde koronavirüs sebebiyle evlerinizde kalmanız ve devletimizin verdiği tedbirlere uymanız gerekiyor. Bu virüsü kısa sürede atlatıp daha iyi günlerde görüşmek vesilesiyle Allah’a emanet olun” dedi.

İPEK ÖZ: UZAK DURALIM, TEMAS ETMEYELİM

Ulusal tenisçi İpek Öz, “Tüm dünya şu an koronavirüsle savaşıyor” diyerek, “Buradaki en mühim vazife de bizlere düşüyor. Olabildiğince hijyene itina göstermeliyiz. Birbirimizden uzak durmalıyız, temas etmemeliyiz. Evimizde kalmalıyız. Ben de sporumu evimde devam ettiriyorum. Size de aynısını öneriyorum. Çoğumuz için can bunaltıcı bir durum evde durmak fakat ne kadar oldukca şahıs evde durursa, bu süre o denli oldukca kısalacak. O yüzden buna tamamımız dikkat etmeliyiz” şeklinde konuştu.

MELİS SEZER: SAĞLIĞIMIZ İÇİN KURALLARA UYALIM

Evde kalma çağrısı icra eden ulusal tenisçi Melis Sezer, “Sıkıntılı zamanlardan geçtiğimiz bu süreçte lütfen yetkililerin uyarılarını dikkate alalım. Evde kalalım ve gerekirse egzersizlerimizi evde yapalım. Bu hepimizin sağlığı için mühim” diye konuştu.

AYLA AKSU: LÜTFEN EVDEN ÇIKMAYIN

Ulusal tenisçi Ayla Aksu, “Süreci iyi bir halde atlatmak için ülkece ve dünyaca koronavirüs ile savaşım vermekteyiz. Bu süreci en iyi şekilde atlatabilmemiz için evlerimizde kalmak oldukca büyük ehemmiyet taşıyor. İhtiyacım olmadığı sürece evden çıkmamaya çalışıyorum ve fizyolojik aktivitelerime evde devam ediyorum. Lütfen siz de evden çıkmayın, bu süreci en sıhhatli şekilde atlatalım. Sağlıkla kalınca” dedi.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz