Milli tenisçi Büşra Ün yaşadığı ilginç olayı anlattı!

Paralimpik Oyunları’nda engelli sandalyesi tenisine katılan ilk Türk hanım tenisci olan Büşra Ün, Temmuz 2019’da 8 ülkeden 24 sporcunun katılmış olduğu Birrhard Açık Tekerlekli Iskemle Tenis Turnuvası çiftlerde şampiyon olmuştu. 

Ün, toplumsal medyada turnuva yolculuğunda başına gelen bir vakası paylaştı. O vakası Büşra Ün’ün attığı tweet’lerden okuyalım:

Bir engelli sandalyesi kullanıcısı olarak spor sandalyem, tekerlek çantası, valizim ve tenis çantamla beraber tek başıma yaptığım turnuva yolculuklarından birisiydi. Uzun devam eden 2 uçuştan sonrasında bir de 2 saatlik tren yolculuğu yapmam gerekiyordu. 

Daha öncesinden engelli olduğumu belirtmediğim için trene binmemi sağlayacak asansörlü aracın hazır olmadığını, tek çarenin yeni bilet alarak öteki treni beklemek bulunduğunu söylediler. Mecburen 2 saate yakın bekledim.Tren geldi fakat bahsettikleri asansörlü vasıta bozuktu.

Bu yüzden 2 adam çalışan sandalyemle taşıyarak trene bindirdiler. Doğrusu paramı da zamanımı da boş yere harcattılar. Fakat aslen bu anıların beni aslolan güçlendiren şeyler bulunduğunun farkına vardım. Siz yalnız kupalı fotoğrafımı gördünüz fakat perde arkası oldukça değişik 🙂 

Vaka zamanı: Haziran 2019

Yer: İtalya 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz