Türkiye Adam Tenis A Ulusal Ekibi’nın Davis Cup Avrupa/Afrika Bölgesi 1’inci Grup play-off müsabakalarında İsrail ulusal takımıyla oynayacağı maçlar, 6-7 Mart tarihlerinde Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Belek Gezim Merkezi’ndeki bir otelde gerçekleştirilecek. Turnuva öncesi düzenlenen basın toplantısına İsrail ekip kaptanı Jonathan Erlich ile Türkiye Ulusal Ekibi Kaptanı Haluk Akkoyun, ulusal tenisçiler Mehmet Cem İlkel, Altuğ Çelikbilek, İlhan Sarp Ağabigün ve Yankı Erel katıldı.

JONATHAN ERLICH: BENİM İÇİN SON DERECE MUTLULUK VERİCİ

İsrail ekip kaptanı Jonathan Erlich, “Hakikaten hava fazlaca güzel, görkemli pratikler yaptık, fazlaca iyi karşılandık. Antalya’ya birçok kez geldim ve her seferinde güzel deneyimler yaşadım. Burada genç oyuncular görüyorum ve bu beni fazlaca mutlu ediyor. Oldukca yetenekli Türk sporcular görüyorum. Genç olanlar son aşama yetenekli. Oldukca fazla dostum da oldu burada. Buraya yeniden gelmek benim için son aşama mutluluk verici. Ümit ederim benim için güzel geçer. İsrail takımına kaptanlık etmekten son aşama mutluluk duyuyorum. Benim için aşırı onur verici. Kendimi iyi hissediyorum ümit ederim takımıma katkı sağlayacağım” dedi.

HALUK AKKOYUN: İNŞALLAH MEYVESİNİ ALACAĞIZ

Türkiye ekip kaptanı Haluk Akkoyun, “Antalya’daki kamp dönemimiz oldukça iyi geçti. Bilhassa bu kamp döneminde turnuvadan yedi gün ilkin gene turnuvayı buraya rica ettik, aldılar. 25 bin oyuncumuz hem toprak kortta hem toprak orta turuncu kortta oynayacağı yerde maç yapma şansları olsun diye. Oyuncularımız fizyolojik ve teknik olarak hazır durumda. İnşallah birkaç gün sonrasında bunların meyvesini alacağız. Bizim burada kaptanın ne kadar sözü olsa da kura çekildikten sonrasında oyuncularımla toplantı yapıyorum. Onların ne istedikleri daha mühim. Oyuncularımız açık ve toprak kort tercih ettikleri için açık ve toprak kortta burada oynamayı tercih ettik. Onların nerelerde rahat etmiş olduğu mühim” diye konuştu.

CEM İLKEL: GÜZEL GALİBİYETLER ALACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM

Cem İlkel, “Bu yıl iyi başladığımı düşünüyorum. Aralık ayında iyi hazırlık periyodu geçirdik. Birlikte yükseldik ve forma girdik. Ekip olarak buradan güzel galibiyetler alacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

ALTUĞ ÇELİKBİLEK: GİTGİDE TECRÜBELENİYORUM

Altuğ Çelikbilek, “Aralık’ta iyi kamp periyodu geçirdik. Davis Cup’larda gitgide tecrübeleniyorum. Kendimi formda ve Davis Cup’ta fazlaca özgüvenli hissediyorum” diye konuştu.

SARP AĞABİGÜN: HAZIR OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUM

İlhan Sarp Ağabigün, “Kamp periyodu fazlaca güzel geçti. Öncesinde bir turnuva olmuştu. Hep beraber antrenman yapıyoruz. Biz hazır olduğumuzu düşünüyoruz” dedi.

Ulusal sporcu Yankı Erel ise, “Tamamımız için iyi hazırlık süreci oldu. Oldukca iyi hazırlandık. Ümit ederim iyi bir yengi alırız buradan” şeklinde konuştu.

Basın açıklaması sonunda ekip kaptanları Türk ve İsrail bayraklarıyla gazetecilere fotoğraf verdi.

MAÇ TAKVİMİ VE TAKIM KADROLARI

6 Mart Cuma günü 11.00’deki açılış töreni sonrasında müsabakalar saat 12.00’de başlamış olacak ve 2 tekler maçı oynanacak. 7 Mart Cumartesi günü 11.00’de başlamış olacak müsabakalarda ise 1 çiftler ve 2 tekler maçı oynanacak.

13-14 Eylül 2019’da Danimarka’yı deplasmanda 3-2 yenerek play-off oynamaya hak kazanan milliler bu kez İsrail karşısında tur arayacak. Kaptanlığını Haluk Akkoyun’un yapmış olduğu ulusal takımda, geçen haftalarda ilk Challenger zaferini elde eden dünya 198 numarası Cem İlkel, dünya 327 numarası 23 yaşındaki Altuğ Çelikbilek, deneyimli oyuncu dünya 543 numarası Marsel İlhan, çiftler performansıyla dikkati çeken Sarp Ağabigün ve 2018 Wimbledon genç çiftler şampiyonu Yankı Erel, Türkiye’yi temsil edecek.

İsrail Ulusal Ekibi dünya 353 numarası Edan Leshem, 404 numarası Yshai Oliel, 555 numarası Ben Patael, 829 numarası Daniel Cukierman, çiftler 64 numarası ve hem de ekip kaptanlığını üstüne alan Jonathan Erlich’ten oluşan ekiple savaşım edecek.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz