Zorlu bir sezon geçiren Naomi Osaka, Amerika Açık için hazırlanırken sert kortlara yeniden geri dönmek istiyor. Naomi Osaka geçen ay Wimbledon’daki maçta ilk turda elendi. Bunun üzerine maç sonrasında basın konferansına “Ağlamak üzereyim.” Diyerek konferansı yarıda bırakarak gitmişti.

Amerika Açık şampiyonluğunu elden kaçırmamak için Toronto’ya gidecek olan Naomi Osaka, sosyal medya hesaplarından bazı gönderilerde bulundu. Genç roket bazı şeyleri açıklığa kavuşturması gerektiğini belirtti. Ayrıca Naomi Osaka, son birkaç ayda yaşadıklarının hayatının en kötü anları olduğunu söyleyerek, “Tenis açısından son birkaç ay benim için çok zordu ama neyse ki etrafımda beni seven insanlar var. Bu anlamda onlara çok minnettarım çünkü işler ne zaman ters gitse hep kendimi suçlarım ve içime kapanırım. Ancak onlar bana her şeyde kendimi suçlamamayı ve onlara güvenebileceğimi gösterdiler.” dedi.

Bu sözlerin yanında Naomi Osaka, aynı zamanda son aylarının en iyi anılarını da barındırdığını belirtti. 21 yaşındaki genç tenisçi üst üste iki tane Grand Slam şampiyonluğu yaşamıştı. Bunlar: 2018 Amerika Açık ve 2019 Avusturya Açık idi. Kazandığı bu iki şampiyonluk sayesinde WTA sıralamasında zirveye çıkmayı başarmıştı.

Naomi Osaka sözlerine şöyle devam etti: “Açık konuşmak gerekirse Avustralya’dan beri tenis oynamaktan keyif almıyorum. Ancak o eğlence hissini tekrar öğrenmeye başladım. Oynadığım maçlardan ders çıkarmak yerine sonuçlara ağırlık verdim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz