hassas terazi

Laboratuvar ve genel kullanımlarda en çok tercih edilen çeşitlerden birisi hassas terazi Aracıdır. Hassas terazi genel olarak endüstriyel alanlarda küçük nesneleri ve hassas maddeleri ölçmek için kullanılan bir terazi çeşididir. Hassas terazi 0.01 mg ağırlığındaki nesneleri dahi ölçüm yapabilmektedir.

Hassas teraziler çok küçük boyutlarda üretilmektedir. Hassas terazi ile birlikte çok küçük nesneler kolaylıkla ölçülmektedir. Genel olarak kuyumcu gibi alanlarda da bizleri karşılamaktadır. Hassas terazi denildiğinde akla genel olarak

Hassas terazi denildiğinde akla ilk olarak pazarda ve marketlerde kullanılan tartı araçları gelmektedir. Aslında kullanım olarak aynı fakat işlevselleri farklı olmaktadır. Hassas teraziler genel olarak küçük birimleri ölçmek amacıyla üretilmektedir. Market gibi alanlarda kullanılan teraziler ise daha büyük nesneleri ölçme amacıyla kullanılmaktadır. Örnek olarak altının ağırlığını normal bir terazi hesaplayamaz. Fakat hassas terazi en doğru bir şekilde hesaplama yapmaktadır.

Daha fazla bilgi için Tartimarket.com.tr site adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz