Dakar Rallisi'nde şampiyon 5'inci kez Nasser Al Attiyah

Motor sporları dünyasında sporcuların sınırlarını en fazlaca zorladığı organizasyonlardan kabul edilen Dakar Rallisi bugün meydana getirilen 14’üncü etapla son buldu. Geçen senenin şampiyonu Nasser Al Attiyah, iki hafta süresince neredeyse asla hata yapmayarak mükemmel bir performans ortaya koydu. En yakın takip edeni Sebastien Loeb üst üste 6 yarış galibiyeti kazansa da en iyi süreyi yakalayan Nasser Al Attiyah’ı geçemedi. 14’üncü etabın sonunda da hata yapmayan Red Bull sporcusu Nasser Al Attiyah 5’inci kez Dakar Ralli şampiyonu olmayı başardı.

“BU ZAFER KOLAY GELMEDİ”

Şampiyon Al Attiyah etap sonrasında, “Tekrardan Dakar Ralli’yi kazandığım için ve son Dakar Ralli şampiyonu unvanını elimde tuttuğum için hakkaten fazlaca mutluyum. Söylemem gerekiyor ki bu yıl Dakar Ralli fazlaca zorlayıcıydı. Etaplar hakkaten fazlaca zordu. Hava şartları herkesi zorladı. Mathieu’a, ekip arkadaşlarıma ve beni daima destekleyen insanlara teşekkür ediyorum. Bu zafer yalnız benim için değil tüm ekibim ve bizi destekleyen hepimiz için. Bu zaferi elde etmek hakkaten de asla kolay olmadı” yorumunu yapmış oldu.

İlk günden itibaren liderlik yarışının devam etmiş olduğu motosiklet kategorisinde ise etabın sonunda ekip arkadaşı Price ile arasına 55 saniye koymayı başaran Red Bull sporcusu Kevin Benavides, 2023 Dakar Ralli şampiyonluğunu duyuru etti. Benavides, bu galibiyetiyle ikinci kez Dakar Ralli kazanmış oldu. Öte taraftan geçen senenin SSV şampiyonu Red Bull sporcusu Austin Jones, 2023 Dakar Ralli’de hafifçe prototip klasmanında şampiyon olmayı başardı.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz