Red Bull sporcuları 2022'de zirvede

Türkiye son yıllarda motosiklette altın çağını yaşıyor. Red Bull sporcuları Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü ve Deniz Öncü geçen yıl olduğu benzer biçimde bu yıl de büyük başarılara imza attı.

2021 Dünya Superbike (WSBK) şampiyonu olarak Türk spor evveliyatına adını altın harflerle yazdırmayı başaran Toprak Razgatlıoğlu, son dönemlerin en heyecanlı sezonu olarak gösterilen 2022 WSBK’da sezonu ikinci sırada tamamladı. Sürem süresince 29 kez podyuma çıkan Razgatlıoğlu, 14 kez damalı bayrağı ilk sırada geçti.

Toprak Razgatlıoğlu dünya ikincisi

Moto3’te ise Deniz Öncü bu sürem da başarıya ulaşmış bir halde Türkiye’yi temsil ederken, kardeşi Can Öncü çıkmış olduğu her pistte podyum yarışının içinde olduğu 2022 sezonunu dünya üçüncüsü olarak tamamlamayı başardı. 2021 Dünya Superbike (WSBK) şampiyonu olarak Türkiye’ye motor sporları tarihindeki en büyük başarıyı getiren Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, 2022 senesinde takipçilerine coşku dolu bir sürem yaşattı. Her yarışın adrenalin dozunun yüksek olduğu 2022 sezonunda Toprak Razgatlıoğlu, 529 puan toplamayı başardı. Tarihin en çekişmeli sezonu olarak gösterilen 2022 Dünya Superbike Şampiyonası’nda Toprak Razgatlıoğlu, 29 kez podyuma çıkmayı başardı. 11 ülkede 36 yarışın koşulduğu 2022 Dünya Superbike sezonunda Toprak Razgatlıoğlu, dünya ikincisi olmayı başardı.

Deniz Öncü’den başarıya ulaşmış sürem

Çıkmış olduğu her yarışta birinciliğe oynayan Pata Yamaha Yapınak Ekibi pilotu Toprak, 14 kez damalı bayrağı ilk sırada geçti. Dokuz kez ikincilik elde eden Toprak, altı kez podyumun son basamağında yer aldı. Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, Britanya ve Endonezya’daki yarışlarda üçte üç yapmayı başardı. Sezonu 601 puanla Alvara Bautista birinci olarak tamamlarken, 502 puan toplayan Jonathan Rea ise üçüncü oldu. Türkiye’nin yetişdirdiği en yeteneki. motosiklet sporcularından önde gelen Red Bull sporcusu Deniz Öncü ise dünyanın en mühim motor sporları şampiyonalarından önde gelen MotoGP içinde koşulan Moto3 Dünya Şampiyonası’nda başarıya ulaşmış bir sezona imza attı. Sezonun son yarışı olan İspanya GP’de damalı bayrağı ikinci sırada geçen Deniz Öncü, kariyerindeki altıncı podyumuna çıktı. Sezonu dünya beşincisi olarak kapatan Deniz Öncü, gelecek sürem Moto3 serisinde Red Bull KTM Ajo ekibi için yarışacak.

Can Öncü Dünya üçüncüsü

Red Bull sporcusu Can Öncü çıkmış olduğu her pistte podyum yarışının içinde olduğu 2022 sezonunu dünya üçüncüsü olarak tamamlamayı başardı. Endonezya yarışında çifte podyum yapmayı başaran Öncü, sürem süresince 8 kere podyumda kendine yer buldu. Senenin son haftasında da podyuma çıkan Can Öncü sezonu 264 puanla dünya üçüncüsü olarak tamamladı. Red Bull sporcusu Can Öncü gelecek sürem da Türkiye’yi Dünya Supersport Şampiyonası’nda temsil edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz