Ralli pilotu Efe Ünver: Küçük yaşlarda özeniyordum, şimdi yarışlardayım!

Ralli pilotu Efe Ünver kendisini geliştirmek için yoğun mesai harcıyor. Ünver’e en büyük desteği de Co Pilotu Bahadır Gücünmez veriyor. Türkiye’nin değişik bölgelerinde meydana getirilen ralli yarışlarına katılan ve 4 kez Türkiye ralli şampiyonu, 1 kere Doğu Avrupa ralli şampiyonu, 1 kere de Avrupa ralli şampiyonu olan Gücenmez tüm deneyimlerini Ünver’e aktarmaya çalışıyor.

‘Eskişehir Rallisi oldukca hususi deneyimdi’

Efe Ünver de Bahadır Gücenmez’in kendisi için büyük bir talih bulunduğunu söylerken, “Küçüklüğümden beri otomobillere ilgim vardı. Bu ilgimi profesyonelleştirmem icap ettiğini düşündüm. 2021 senesinde ralli pilotluğu için mühim çalışmalarda bulundum. İlk olarak Tok Sport Wrt ile ralli yarışmalarına katıldım. Peşinden 2022 sezonunda Cartrol Ford Team ile anlaşarak Ford Fiesta rally pilotu olarak çalışmalarda bulundum. Halihazırda çalışmalarımı bu alanda sürdürüyor, çeşitli yarışmalara katılıyorum. Ralli pilotluğu, serüven tutkumu perçinleyen oldukca hususi bir alan. Kendimi bu alanda geliştirebilmek için değişik yarışmalar içinde yer alıyorum. Eskişehir rallisinde ilk 10’a girdim. Bu ise benim için oldukca hususi bir deneyimdi” dedi.

‘2. ve 3.’lüklerim de var’

Türkiye çapında da ralli şampiyonalarına katıldığını belirten Efe Ünver, “Türkiye çapında pek oldukca ralli şampiyonası düzenleniyor. Kocaeli Rallisi, Ege Rallisi, BTSO Yeşil Bursa Rallisi bunlardan birkaçı. Türkiye ralli şampiyonalarında 2 ve 3.lük benzer biçimde oldukca mühim derecelerin sahibi oldum. Çalışmalarımı bu alanda sürdüreceğimi kolaylıkla söyleyebilirim. Benim için ralli pilotluğu bir yarıştan oldukca daha fazlası” ifadelerini kullandı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz