Toprak Razgatlıoğlu'nun şampiyonluğu İspanyol basınında!

Marca gazetesi, “Razgatlıoğlu şampiyon” başlığı altında web sitesinden verdiği haberde, “Türk sporcu, Endonezya’da Rea’yı tahttan indirdi. Superbike’da Jonathan Rea periyodu bitti. Şimal İrlandalı sporcu üst üste 7. şampiyonluğa ulaşamadı. Yeni şampiyon Toprak Razgatlıoğlu.” ifadelerini kullandı.

“Razgatlıoğlu, 25 yaşı ile bu şampiyonluğu elde eden en genç 3. sporcu ve ilk Türk oldu.” diye yazan Marca, “Razgatlıoğlu Moto GP’ye katılmayı reddetti fakat şimdilik. 2022’de Superbike’ta tacını koruyacak fakat Yamaha onu esasen 2023 için Moto GP’de istiyor.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

El Mundo Deportivo gazetesi de “Razgatlıoğlu, Superbike’ta dünya şampiyonluğunu ilke kez elde etti.” başlığını kullandı.

Gazete, “Türk motosikletçi, şampiyonanın son yarışı olan Endonezya’daki ilk yarışı ikinci bitirdikten sonrasında, son 6 sezonun galibi Jonathan Rea’dan tacı kaptı.” ifadelerini öne çıkardı.

Motociclismo dergisi de “Türk motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, sezonun son yarışı olan Endonezya’daki Mandalika pistinde düzenlenen ilk yarışta 2021 Superbike dünya şampiyonluğunu duyuru etti. Razgatlıoğlu bu şampiyonluğu kazanan ilk Türk olurken, Yamaha da 12 yıl sonrasında 2. şampiyonluğunu elde etti.” diye yazdı.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz