Dünyanın en mühim drift şampiyonalarından önde gelen Red Bull Car Park Drift, üçüncü kez Türkiye’ye geldi. Bursa’da meydana gelen Red Bull Car Park Drift Türkiye Finali’nde mutlu sona ulaşan Berfu Tutumlu Türkiye’nin en iyi drift pilotu oldu.

Red Bull Car Park Drift’te 2021 sezonundaki yedinci yarışı olan Türkiye Finali’nde birbirinden süratli 23 yarışçı, kuvvetli otomobilleri ile bolca dumanlı bir zirve mücadelesi vererek izleyenlere heyecanlı anlamış olur yaşattı. Yüksek aksiyonlu savaşım sonunda zafere ulaşan Tutumlu, Kasım ayında Mısır’da gerçekleştirilecek Red Bull Car Park Drift Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil etme hakkı elde etti. Dünya Superbike Şampiyonası’nda liderliği elinde tutan Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu’nun da jüride yer almış olduğu yarışta Levent Enön ikinci, Ege Bilaloğlu da üçüncü oldu.

FEGHALİ: TÜRKİYE RED BULL CAR PARK DRİFT’İ ÇOK SEVDİ

TOSFED ve Drift Otomobil Sporları Kulübü ortaklığı ile meydana gelen Red Bull Car Park Drift Türkiye Finali’nde yarış direktörü ve meşhur Red Bull sporcusu Abdo Feghali de olağanüstü bir şov sürüşü gerçekleştirmiş oldu. Falken lastiklerinin kullanıldığı aracıyla seyircileri etkileyen bir sürüş meydana getiren Feghali, “Türkiye’de gene mükemmel bir organizasyona imza attık. Türkiye gerçek bir drift ülkesi. Dünya Finali’nde buna tanık olmuştum. Şimdi bu gerçeği bir kez daha gördüm. Türkiye’de olmayı ve buradaki drift sporcularıyla bir araya gelmeyi seviyorum. Burada şampiyon olan Berfu Tutumlu’nun Dünya Finali’nde de şampiyonluk için ciddi bir şansı var. Katılan, sıcak havaya karşın bizi yalnız bırakmayarak yarışı izleyen her insana oldukca teşekkür ederim” diye konuştu.

AKADEMİ’DEN FİNALE

Red Bull Car Park Drift Türkiye Finali bu yıl bir yeniliğe de ev sahipliği yapmış oldu. Türkiye’nin en iyi drift pilotunun belirleneceği savaşım öncesinde düzenlenen Drift Akademi’de başarıya ulaşmış olan 5 pilot, finallerde yer aldı. Red Bull Car Park Drift formatının yaratıcısı Abdo Feghali’den drift sporun incelikleri mevzusunda eğitim alan ve meydana gelen yarışta ilk 5’e giren Ahmet Parlatan, Ersan Şahinkır, Asaf Akyol, Çağatay Arıca ve Farnoush Rezaei Türkiye Finali’nde de boy gösterdi.

Gürkan DURAL / BURSA (DHA) –

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz