TOSFED ertelenen yarışların yeni takvimini duyuracak

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), yeni tip corona virüsü (Kovid-19) önlemleri kapsamında ertelenen turnuvalara ilişkin takvim belirleme çalışmalarının sürdüğünü, yeni tarihlerin en kısa sürede kamuoyuna açıklanacağını bildirdi.

Federasyondan meydana getirilen açıklamada, “Gençlik ve Spor Bakanlığı sonucu doğrultusunda, koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı devletimizin almış olduğu tedbirler kapsamında sporcu, görevli ve izleyicilerin sağlıkları ile güvenliğini korumak adına ülke genelindeki tüm sportif etkinlikler, eğitim ve seminer programları ileri bir tarihe ertelenmiş olup, bu sürecin nisan sonuna kadar devam etmesi öngörülmektedir.” denildi.

Federasyon olarak virüse karşı alınan önlemlerin takip edilmiş olduğu, bu kapsamda otomobil sporları için yeni takvim düzenlemesi yapıldığı kaydedildi. Otomobil sporlarının yapılacağı yeni tarihlerin en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacağı bildirildi. Buna bakılırsa ertelenen, Shell Helix Türkiye Ralli Şampiyonası ilk yarışı Ege Rallisi’nin, Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası ilk ayağı Antalya yarışının ve Türkiye Tırmanma Şampiyonası ilk ayağı İzmir Ödemiş yarışının tarihleri tekrardan belirlenecek.

ANKARA (AA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz