Dünya Ralli Şampiyonası’nda sıradaki durak Meksika

Dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından önde gelen Dünya Ralli Şampiyonası’nda 2020 sezonunun üçüncü yarışı Meksika’da koşulacak. Motor sporları dünyasının en mühim yarışlarından önde gelen Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun üçüncü yarışı Meksika’da koşulacak. 24 etap üstünden gerçekleştirilecek rallide pilotlar 325,28 kilometresi hususi olmak suretiyle toplamda 947,29 kilometre yol kat edecek. Guanajuato’nun etkisinde bırakan caddelerinde başlamış olacak olan Meksika Rallisi’nde pilotlar, sezonun en büyük yükseltilerinden önde gelen 2650 metreye çıkacaklar.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun ilk iki yarışı sonunda Red Bull sporcusu Elfyn Evans 42 puanla pilotlar sıralamasında liderliği elinde tutuyor. Aynı puana haiz bir öteki Red Bull sporcusu Thierry Neuville’in ikinci basamakta yer almış olduğu sıralamada 6 dünya şampiyonluğu bulunan Red Bull sporcusu Sebastien Ogier ise 37 puanla üçüncü durumda.

Ogier unvanını korumak istiyor

Meksika’da kazanan son isim olan Sebastian Ogier bu yıl de kazanarak kovboy unvanını korumak istiyor. 2020 sezonunda yarış galibiyeti olmayan Fransız sporcu Meksika’da sezonun ilk zaferini kazanmak için gaza basacak.

Gözler genç yıldızın üstünde

İsveç Rallisi’nde 3. sırada bitirerek, Dünya Ralli Şampiyonası tarihinde podyuma çıkan en genç pilot unvanını kazanan Red Bull sporcusu Kalle Rovanpera ise bu başarısını Meksika Rallisi’nde yinelemek istiyor.

Büyük organizasyon bir kez daha Türkiye’de

8 senelik bir aranın arkasından 2 sürem ilkin Türkiye’ye geri dönen ve büyük ilgi çeken Dünya Ralli Şampiyonası bir kez daha Marmaris’te düzenlenecek. Dünya Ralli Şampiyonası’nın 10. etabına ev sahipliği meydana getirecek Rally Turkey, 24-27 Eylül tarihleri içinde dünyanın en süratli ve yürekli pilotlarını ağırlayacak.

İSTANBUL (İHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz