Golfte Cumhuriyet Kupası Beyhan Goldman Benardete’nin oldu

İki gün devam eden turnuvanın ilk gününde 18 yaş altı kategorilerindeki oyuncular, ikinci gününde yetişkinler ile minikler (akademi saha) kategorilerindeki oyuncular sahaya çıktı. Turnuvada; Kemer Golf Kulübü, Bodrum Golf Kulübü, İstanbul Gençler Golf Akademisi, Ankara Golf Kulübü, Ataşehir Golf Kulübü, Klassis Golf Kulübü, İstanbul Golf Kulübü, Marmara Golf Kulübü, Karya Golf Kulübü, Olympos Golf Kulübü, Moda Golf Kulübü, Albatros Golf Kulübü’nden ve ferdi lisanslı 18 yaş altı kategorisinde toplamda 65, yetişkinler kategorisinde toplamda 76, minikler (akademi saha) kategorisinde toplamda 41 oyuncu savaşım etti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yılını kutlayan sporcular, Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk ve tabanca arkadaşları başta olmak suretiyle tüm şehitlerimizi andılar.

ŞAMPİYONU PLAY-OFF BELİRLEDİ

Yetişkinler kategorisinde erkekler grossda Kemer Golf Kulübü’nden Mehmet Kazan 72 (par) gross skorla, bayanlar grossda gene Kemer Golf Kulübü’nden Beyhan Goldman Benardete 72 (par) gross skorla birinci oldu. Oynanan yarışma sonunda aynı skoru meydana getiren Kazan ve Benardete Play-Off’a kaldı. Şampiyonun belirlenmesi için meydana getirilen Play-Off mücadelesi sonunda Beyhan Goldman Benardete rakibi Mehmet Kazan’ı geride bırakarak TGF Cumhuriyet Kupası 2022’nin şampiyonu oldu.

Erkekler A kategorisinde Kemer Golf Kulübü sporcularından Can Bıkmaz 67 net skorla birinci, Mehmet Kazan 70 net skorla ikinci, Karya Golf Kulübü’nden Ali İslamoğlu 72 net skorla üçüncü, bayanlar A kategotisinde Kemer Golf Kulübü sporcularından Beyhan Goldman Benardete 67 net skorla birinci, Nursel Çökelek 72 net skorla ikinci, Çağla Metin 77 net skorla üçüncü sırada yer aldı.

Erkekler B kategorisinde Kemer Golf Kulübü’nden Mehmet Ziylan 43 stableford skorla birinci, Karya Golf Kulübü’nden Derin Civelek 39 stableford skorla ikinci, Kemer Golf Kulübü’nden Kıvanç Oktay 38 stableford skorla üçüncü, bayanlar B kategorisinde Kemer Golf Kulübü’nden Evrim Çetin 36 stableford skorla birinci, Ankara Golf Kulübü sporcularından Zekiye Engez 31 stableford skorla ikinci, Gül Yeniçelik 30 stableford skorla turnuvayı üçüncü olarak tamamladı.

Müsabakaların peşinden dereceye giren golfçülere ödülleri takdim edildi. Düzenlenen ödül töreninde golfçülere ödüllerini; Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Golf Federasyonu Yönetim Kurulu Üyelerinden İsmail Hasan Akçakayalıoğlu, İlker Erdoğan, Limak Tüm ortaklık Onursal Başkanı Nihat Özdemir ve Ziylan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan verdi.

MİNİKLER DE ÖDÜLLERİNİ ALDI

Minikler erkekler A kategorsinde Ataşehir Golf Kulübü’nden Poyraz Arben Yılmaz 22 stableford skorla birinci, Moda Golf Kulübü’nden Ahmet Kodakoğlu 21 stableford skorla ikinci, Klassis Golf Kulübü’nden Ali Efe Aydın 21 stableford skorla üçüncü, küçük kızlar A kategorisinde Ataşehir Golf Kulübü’nden Alya Dayanğan 23 stableford skorla birinci, Klassis Golf Kulübü’nden Zeynep Su Polat 20 stableford skorla ikinci, Ataşehir Golf Kulübü’nden Ayşe Ege Yalçınkaya 19 stableford skorla üçüncü oldu.

Küçük erkekler B kategorisinde Ataşehir Golf Kulübü sporcularından Çınar Gürlek 28 stableford skorla birinci, Yaman Uçankuş 24 stableford skorla ikinci, Albatros Golf Kulübü’nden Şimal Kaya 24 stableford skorla üçüncü, küçük kızlar B kategorisinde İstanbul Golf Kulübü’nden Alara Erdoğan 17 stableford skorla birinci, Ataşehir Golf Kulübü sporcularından Nil Gümüşburun 17 stableford skorla ikinci, Derin Tümer 16 stableford skorla turnuvayı üçüncü tamamladı. Dereceye giren oyunculara ödüllerini Türkiye Golf Federasyonu Genel Sekreteri Ufuk Birdal Alvaç verdi.

YILDIRIM DEMİRÖREN: CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak sözlerine başlamış olan Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, “Ne mutlu Türk’üm diyene. Ilk olarak tüm katılımcı arkadaşlara teşekkür ediyorum. Federasyon ekibindeki tüm arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum bu güzel organizasyon için. Nicelerinde yeniden buluşmak dileğiyle” dedi.

BEYHAN GOLDMAN BENARDETE: KUPAYI KAZANDIĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM

TGF Cumhuriyet Kupası’nı almaya emin geldiğini ifade eden Beyhan Goldman Benardete, “Bu sebeple ben Cumhuriyet kadınıyım. Benim için eğer olmazsa olmazım her yıl değil her gün Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak. O denli müteşekkirim ki bu şekilde güzel günleri bizlere, hanımlarımıza, çocuklarımıza özgürlüğü getirmiş olduğu için. Oy verme hakkımız, okuma yazma, harf devrimini yapmış olduğu için. Mustafa Kemal Atatürk’ü hatırlamamak ve adını yanlış bir halde ağzına almak beni şaşırtıcı ve hayret verici şekilde üzüyor. Hakikaten insan bu kadar güzel şeyleri yapmış birine minnettarlık borcu var diye düşünüyorum. Her defasında Cumhuriyet kupasını ben almak isterim. Bu sebeple fazlaca seviyorum o kupayı evimde barındırmayı. Bir de ek olarak beni golfe başlatan Mustafa Koç’un da doğum günü. Ben Mustafa Koç’un her doğum gününü Cumhuriyet’le kutluyorum. İki Mustafa’mı da fazlaca seviyorum. İkisi de güzel şeyler yaptılar bu ülkeye. Onun için de kararlıydım. Sabah öyleki geldim ve aldığım için de fazlaca mutluyum. Gençlere tek vereceğim ileti evlatları olduğunda Mustafa Kemal Atatürk sevgisini yaptıklarını onlara öğretmek. Mustafa Kemal Atatürk’ün inancı ve sevgisi ile büyüyen çocuklardan asla zarar gelmez” diye konuştu.

NİHAT ÖZDEMİR: CUMHURİYET’İN 100’ÜNCÜ YIL HEYECANI ŞİMDİDEN YAŞAYAMA BAŞLANDI

Limak Tüm ortaklık Onursal Başkanı Nihat Özdemir, bu yıl Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin 99’uncu yılının kutlandığını dile getirerek, “Hakikaten Türk milleti bayramı coşkuyla kutlamaktadır. Şu andan itibaren de 100’üncü senenin heyecanını yaşayama başlamaktadır. Ikimiz de sportif anlamdan bu güzel bayramımızı büyük bir coşkuyla kutlamaya çalışıyoruz. Türkiye Golf Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu turnuva dün ve bugün oynandı. Ikimiz de bugün turnuvaya iştirak ettik ve bitirdik. Hakikaten hava fazlaca güzel, saha fazlaca güzel. Oynayan arkadaşlarımız bayram coşkusu ile oynuyorlar. Ve güzel de bir golf mücadelesi oldu” diye konuştu.

“TÜRKİYE’DE GOLFTE ÇOK BÜYÜK BİR MESAFE ALDI”

Golfün Türkiye’de fazlaca büyük bir mesafe aldığını kaydeden Nihat Özdemir, “Bilhassa Antalya ve İstanbul’daki sahalarımız golfte mesafe almamızı sağlamış oldu. Dünyanın bir fazlaca ülkesinde golf oynuyoruz kiminle oynuyorsak hepimiz Türkiye’yi biliyor. Antalya’daki golf sahalarımızı ve otellerimizi öve öve bitiremiyorlar. Hakikaten de artık Türkiye golf açısından destinasyon noktası oldu. Bizim bunu daha da artırmamız lazım. Daha fazlaca golf sahası yapmamız lazım. Gençleri golfe daha fazlaca heveslendirip ilgi duymalarını sağlamamız gerekmektedir. Benim yaşım bayağı ileri fakat eskiden tenis oynardım şimdi tamamen golf oynuyorum. Elimden geldikçe de iyi oynamaya çalışıyorum. Hem toplumsal bir spor hem mühim bir derecede spor. Bir de açık havada oynuyorsunuz. Yeşilliğin içinde ormanların ağaçların içinde fazlaca güzel manzaralarla birlikte golfümüzü oynuyoruz” şeklinde konuştu.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz