Fenerbahçe’nin eski yıldızına inanılmaz hakaret! ‘Algısı bozuk…’

Fenerbahçe’nin eski yıldızı Max Kruse, geçtiğimiz günlerde “Flatterball” adlı podcast yayınında eski teknik direktörü Niko Kovac’a adeta veryansın etmişti. Alman eski futbolcu, Kovac’ın birçok yıldız oyuncunun önünü kestiği benzer biçimde kendisinin de önünü kestiğini altını çizdi. Max Kruse’nin sert sözleri Almanya’da gündeme oturdu.

Fenerbahçenin eski yıldızına inanılmaz hakaret Algısı bozuk...

“BENİ DURDURDU”

Wolfsburg’daki eski teknik direktörü Niko Kovac’a serzenişte bulunan Max Kruse, “Niko’nun bir ekibi durdurmak için kendine özgü bir yöntemi var. Kendisinin üst düzey bir hoca bulunduğunu göstermek istiyor. Teknik direktörlük yapmış olduğu tüm kulüplerde takımın en iyi oyuncularının önünü kesti. Monaco’da kaptan Wissam Ben Yedder, Eintracht Frankfurt’ta Alex Meier, Bayern’de Thomas Müller. Sonrasında Wolfsburg’da da beni durdurdu” dedi.

YILLAR SONRA AÇIKLADI

“BU KADAR BENCİL MİSİN?”

Niko Kovac’ın bu hareketlerine şaşırdığını söyleyen Max Kruse, “Hepsi son aşama inatçı oyuncular ve en iyi performans gösteren oyuncular. Devamlı bir tanesini keserdi. Kendi kendime; ‘Bunu niçin yapıyorsun?’ ‘Bu kadar egoist misin?’ Ya da ‘Kendinden bu kadar mı memnun değilsin?’ diye soruyordum. Acaba kuvvetli oyuncuları yönetim edemeyecek kadar öz güvensiz miydi? Bu yüzden mi ‘Burada patron benim’ mesajı veriyordu? Bence karakter olarak yıkım biri” sözlerini sarf etti.

Fenerbahçenin eski yıldızına inanılmaz hakaret Algısı bozuk...

“NE KADAR DA ANTİ SOSYAL!”

Niko Kovac’la sözleşme imzalandığı gün derhal menajeriyle iletişime geçtiğini de vurgulayan Wolfsburg’un eski yıldızı, “Menajerime derhal, o devrin spor direktörü Marcel Schafer’le iletişime geçmesini istedim. Bir çözüm bulmamız icap ettiğini bildirdim. Bana Niko Kovac’ın beni desteklediğini söylediler. Takıma aslına bakarsak formda dönmüştüm. Sadece aktarma periyodu kapandıktan yedi gün sonrasında Kovac beni çağırdı ve, ‘Max, takıma hiçbir katkı sağlamıyorsun, benim yönetimimde artık hiçbir maçta oynamayacaksın’ dedi. Kendi kendime düşündüm: Ne kadar anti-sosyal!” yorumunu yapmış oldu.

ADVOCAAT AÇIKLADI

NIKO KOVAC’TAN CEVAP!

Wolfsburg Teknik Direktörü Niko Kovac, Max Kruse’nin açıklamalarına cevap verdi. 52 yaşındaki teknik adam, “Bu kabul edilemez. Toplumumuz için iyi değil, gençler için iyi değil” sözlerini sarf ederek sağduyu çağrısı yapmış oldu. Sadece Max Kruse hakkında konuşan tek şahıs Kovac değildi. Wolfsburg’un eski teknik direktörü Jörg Schmadtke, Fenerbahçe’nin eski yıldızına daha sert çıktı ve şunları söylemiş oldu: “Max Kruse’nin algısının bozuk bulunduğunu hissediyorum. Onun benzer biçimde insanların karakter hakkında hitabı beni çaresiz hissettiriyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz