7 sene sonra gelen Fenerbahçe itirafı! Dick Advocaat açıkladı…

2016-2017 futbol sezonunda Fenerbahçe’nin teknik direktörlüğünü meydana getiren Dick Advocaat yönetimindeki Curaçao Ulusal Futbol Ekibi, kamp çalışmalarını Antalya’da sürdürüyor. Serik ilçesi Belek gezim merkezindeki bir otelde kamp meydana getiren Curaçao Ulusal Futbol Ekibi, bugün Türk iş insanı Acun Ilıcalı’nın İngiliz ekibi Hull City ile Antalya’da hazırlık maçı meydana getirecek.

BÜYÜK TEHLİKE KAPIDA!

‘AZİZ YILDIRIM İLE GAYET İYİ TECRÜBELERİMİZ OLDU’

Maç öncesi izahat meydana getiren Dick Advocaat, “Fenerbahçe’den ilkin daha ilkin ulusal ekip seviyesinde Türkiye’ye gelip maçlar yapmıştık. Türkiye hakkında fikirlerim vardı. Fenerbahçe olduğu vakit da bu tecrübelerim daha ileri gitti. Fenerbahçe mükemmel bir kulüp, burada fazlaca iyi zaman geçirdim ve fazlaca mutlu oldum. Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım ile o vakit oldukça iyi tecrübelerimiz oldu. Kardeşi de bizzat benimle fazlaca ilgilendi. Tüm yönetim olarak Aziz Bey ve öteki yöneticiler olsun, kardeşi olsun. O vakit fazlaca iyi zaman geçirdik. Esasında iki yıl daha bir ihtimal uzatma şansım olabilirdi. Fakat eve döndüm. Ben Fenerbahçe Kulübü’ne minnettarım. Teşekkür etmek isterim. Orada geçirdiğim zamanlarda hem kulüp hem yönetim hem yandaş topluluğu olarak bana fazlaca iyi davrandılar, fazlaca iyi zaman geçirdim” dedi.

7 sene sonra gelen Fenerbahçe itirafı Dick Advocaat açıkladı...

‘DERBİ MAÇLARININ HEYECANI ÇOK YÜKSEK’

Türkiye’deki derbi maçlarının heyecanının oldukça yüksek bulunduğunu aktaran Advocaat, “Oldukca alev ateş taraftarlar var, maçlar fazlaca gerilmiş ortamlarda oynanıyor. Hollanda’daki futbola nazaran kıyaslanırsa burada fazlaca daha çok. Maçlar gerilmiş geçiyor. Galatasaray’la Beşiktaş’la bu tip maçlarımız oldu. Fakat bu da oyunun bir parçası. Ben Türk futbolunu takip ediyorum. Şu sebeple bana nazaran fazlaca hususi ve deli bir lig. İnsanlar burada takımlarını fazlaca çılgınca destekliyor. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş olsun. Bu da doğal ki ligi daha çekici ve heyecanlı hale getiriyor” diye konuştu.

AVRUPA BASINI AÇIKLADI

‘TÜRK LİGİNDE HER ŞEY OLABİLİR’

Bu yıl şampiyonluk çekişmesinin Galatasaray ve Fenerbahçe içinde geçtiğini kaydeden Advocaat, “Bu yıl bu şekilde fakat seneye başka da olabilir. Beşiktaş, Trabzonspor bir ihtimal en başta oynayan takımlar olabilir. Fenerbahçe, Galatasaray üçüncülüğe, dördüncülüğe oynayabilir. Bunun ters senaristliği da olabilir. Şu demek oluyor ki futbolda her şey mümkün” şeklinde konuştu.

7 sene sonra gelen Fenerbahçe itirafı Dick Advocaat açıkladı...

‘BURASI BİR FUTBOL ÜLKESİ’

Advocaat, “Türkiye’den Türk takımlarından bir teklif gelmiş olsa, daha genç olsaydım bunu kesinlikle düşünürdüm fakat artık belli bir yaşa geldim. Artık zor. Türk Ligi mükemmel bir lig. Taraftarlarıyla, takımlarıyla burası bir futbol ülkesi. Doğal ki hepimiz burada çalışmak ister. Fakat söylediğim benzer biçimde daha genç yaşta olsaydım kesinlikle geri gelmek arzu ederdim. Türk Ulusal Ekibi bu yıl Avrupa Şampiyonası’nda evlerinde oynuyormuş benzer biçimde olacak. Şu sebeple fazlaca fazla Türk yandaş stadyumları dolduracak. Genç ekibe sahipler. Oldukca güzel ciddi işler yapıyorlar. Ben de Türk Ulusal Ekibi’nın başarıya ulaşmış olmasını isterim. Nasıl bir karşı karşıya gelme olacak, nasıl bir turnuva geçirecekler bunu da merak ediyorum” diye konuştu.

BÜYÜK SÜRPRİZ

‘MAÇTAN İYİ SONUÇ ALMAK İSTİYORUZ’

Hocalığını yapmış olduğu Curaçao Ulusal Ekibi’nda daha yeni bulunduğunu belirten Advocaat, “Curaçao Ulusal Ekibi’nda daha ciddi işler yapmak istiyoruz. Güzel bir beraberlik oluşturmak istiyoruz. Bu bizim ilk yapacağımız hazırlık maçı. Bu birlikteliği de oyuncularımla birlikte iyi bir halde gerçekleştirerek iyi netice almak istiyoruz. Curaçao, Karayipler’de eski Hollanda Antilleri diye geçen bir bölgede. Komşu adaları Aruba. O da Hollanda Antillerine ilişkin adalar. Karayip bölgesinde. Bir ada devleti” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz