Dries Mertens’ten şaşırtan imza! Galatasaray’ın yıldızı…

İlerlemiş yaşına karşın Galatasaray’ın anahtar oyuncularından kabul edilen ve sarı-kırmızılı taraftarların sevgilisi haline gelen Dries Mertens ile ilgili yeni gelişmeler var. Bu sürem 40 maça çıkıp 7 gol 8 asist yaparak 15 gole direkt katkıda bulunan Belçikalı yıldız, bir sürem daha sarı-kırmızılı takımda kalabilir.

Galatasarayda Dries Mertens sürprizi Tarih verildi

OKAN BURUK’UN JOKERİ OLDU

Napoli’den Galatasaray’a gelirken 1+1 senelik sözleşme imzalayan ve gösterdiği performans ile opsiyonu devreye giren Mertens, ikinci senesinde de gene adından söz ettirmeyi başardı. Galatasaray’da sürem başlangıcında Zaha’ya yer açmak için, Kerem Aktürkoğlu’nu 10 numaraya çeken Teknik Direktör Okan Buruk, yedek bıraktığı Mertens’i tekrardan sahaya sürdü. Belçikalı oyuncu, Zaha ve Tete’nin hayal kırıklığı yarattığı, Icardi’nin formsuz ve sakat olduğu, Kerem Aktürkoğlu’nun ise istikrarsız kalmış olduğu dönemde yükselen performansı ve profesyonelliğiyle adeta ders verdi.

‘HATIRLIYORUM…’

ERDEN TİMUR HAREKETE GEÇİYOR

Beşiktaş maçında performansı ile yıldızlaşan oyuncu ile yeni bir sözleşme yapılması için harekete geçildi. Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur’un, millî maç içinde Mertens’a “1 yıl daha devam edelim” teklifini sunmuş olacağı öğrenildi. Daha ilkin sözleşmesi bittikten sonrasında emekli olmayı ve sahalara veda etmeyi düşündüğünü söyleyen Mertens’in bu öneriye nasıl yaklaşacağı merak mevzusu. Ailesiyle birlikte İstanbul’da ve Galatasaray’da oldukça mutlu olan Belçikalı yıldız, dönem içinde Suudi Arabistan’dan kendisine meydana getirilen cazip teklifi kabul etmemişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz