Satışa çıkarıldığı iddia edilmişti, Süper Lig kulübünden açıklama geldi! – Futbol Haberleri

Süper Lig’de son yıllarda mali anlamda zor bir dönemden geçen Kayserispor’da, icra dairesi üstünden verilen resmi duyuru ile kulübün ‘Kayserispor 1966’, ‘Kayserispor Futbol Anonim Şirketi’ adı ile ‘Kayserispor Store’ ve ‘Kayserispor Futbol Okulları’ adı satışa çıkarıldı.

Satışa çıkarıldığı iddia edilmişti, Süper Lig kulübünden açıklama geldi

‘Kayserispor 1966’ için muhammen karşılık 40 milyon TL olurken, ‘Kayserispor Futbol Anonim Şirketi’ için belirlenen muhammen karşılık 35 milyon TL, KayserisporStore için 4 milyon TL, Kayserispor Okulları için ise, 8 milyon TL muhammen karşılık belirlendi. İlan.gov.tr üstünden gerçekleştirilecek olan icra satışı 20 Şubat 2024 tarihinde saat 14.41’de başlamış olacak ve 27 Şubat saat 14.41’de sona erecek. Teklifler online olarak verilecek. Bu tarihler içinde satış gerçekleşmezse ikinci satış ihalesi 14 Mart’ta başlamış olacak ve 21 Mart geçmişine kadar tekliflere açık olacak.

Kulüpten izahat geldi

Kayserispor, söz mevzusu haberlerle ilgili resmî web sitesinden bir bildiri yayımladı. Meydana getirilen açıklamada, “Bazı basın organlarında yer edinen haberlerde kulübümüzün adının, markasının, store mağazasının ve futbol okullarının icradan satılığa çıkarıldığına dair iddiaları üzülerek takip etmiş bulunmaktayız. Kulübümüzün markalarının satışa çıkarıldığı ile ilgili yalan ve mesnetsiz haberlerin kasıtlı yapıldığını, kulübümüze açıkca zarar vermeye çalışan ve kazandığımız ivmeyi baltalamak isteyen kalemlerin amacına ulaşamayacağını bir kez daha önemle belirtiriz. Gösterilen haberler mesnetsiz olup bu tür haber ve iddialara saygınlık edilmemesini önemle rica ederiz. Kayserispor Kulübü karşı karşıya olduğu bu durumu titizlikle takip etmekte olup; duruma ilişkin tespitler yapmaktadır ve kulübümüz hukuki zeminde doğan, doğacak tüm haklarını kullanacaktır. Kamuoyunun bilgilerine arz ederiz” ifadelerine yer verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz