Fenerbahçe’de İsmail Kartal’dan milli ara değerlendirmesi

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, lige verilen ulusal arada yaptıkları emek harcamaları değerlendirdi.

İKİ REKOR BİRDEN…

Kendileri için oldukca verimli bir dönem geçirdiklerini belirten başarıya ulaşmış teknik adam, “Birçok arkadaşımız ulusal vazife için ülkelerine gitti. Ikimiz de kalan öteki futbolcularla yoğun bir mesai harcadık. Bazı oyuncuların son durumlarını yakından görme fırsatı bulduk. Ek olarak hepsinin kendi pozisyonları haricinde, hangi alternatif mevkilerde oynayabileceklerine dair emekler yaptık. Sürem içinde sakatlıklar ve cezalar olabiliyor. Ikimiz de arkadaşlarımızın başka bölgelerde neler yapabileceklerini kontrol ettik” dedi.

Fenerbahçede İsmail Kartaldan milli ara değerlendirmesi

‘RAKİPLERE GÖRE KADRO’

Sarı-Lacivertliler’de ulusal futbolcular da hafta içinde takıma dönmeye başladı ve tam ekibe ulaşıldı. Oyuncularının sakatlık yaşamadan takıma dönmesi ve kadro genişliği hakkında konuşan İsmail Kartal, şu ifadeleri kullandı:

Her teknik insanın en büyük korkusu, ulusal göreve giden oyuncusunun sakatlık yaşamasıdır. Oldukca şükür bu durum başımıza gelmedi. Artık hep beraber Antalyaspor maçına odaklanmış durumdayız. Önümüzde öteki ulusal araya kadar 21 günde oynanacak 7 mühim karşı karşıya gelme var. Kadromuz bu yoğun periyodu kaldıracak güçte ve genişlikte. Maç maç düşünerek ilerleyeceğiz. Rakiplerin kuvvetli ve zayıf yönlerine nazaran 11’ler kullanacağız.

‘TARAFTAR DESTEĞİ ÖNEMLİ’

Deneyimli hoca, hiçbir oyuncusunun forma adaleti mevzusunda kaygı yaşamaması gerektiği mesajını verdi. Son olarak 12. adama seslenen Kartal, “Görkemli taraftarımızın itici gücü ile bu sürem büyük işler başaracağımıza inanıyorum. Onların desteği oldukca mühim” ifadelerini kullandı.

Yusuf Dursun

Fenerbahçede İsmail Kartaldan milli ara değerlendirmesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz