Beşiktaş’tan Berghuis bombası! 2 Ağustos Çarşamba son dakika Beşiktaş haberleri

Beşiktaş transferde rotayı gene Hollanda’ya çevirdi. Siyah-Beyazlılar’ın gündeminde Ajax’ın bir başka yıldızı var. Hollanda devinin Sırp yıldızı Tadic’i oldukça istemesine karşın Fenerbahçe’ye kaptıran Beşiktaş Yönetimi, bu kez benzer özelliklere haiz olan futbolcunun ardında. 31 yaşındaki solak futbolcu, forvet arkasında ve sağ kanatta vazife yapıyor. Tadic’in ayrılığı sonrasında kendisinden onun boşluğunu doldurması istense de son dönemde kulüpte yaşanmış olan gelişmelerden oldukça rahatsız. Bu transfere ve Beşiktaş’ın ardında olduğu bir yıldıza dair tüm detaylar haberimizde…

FUTBOLU BIRAKTI!

Tek kaygı yaşamış olduğu sakatlıklar

Liverpool’a veda eden ve bonservisi elinde olan İngiliz orta saha Alex Oxlade-Chamberlain, uzun süredir Beşiktaş’ın orta saha adayları içinde yer ediniyor. İsmini teknik patron Şenol Güneş’in de dile getirmiş olduğu tecrübeli futbolcu mevzusundaki tek kaygı, daha ilkin yaşamış olduğu sakatlıklar.

Beşiktaş gözünü Ajaxın yıldızına çevirdi Tadic olmayınca...

Yeni bir teklif yapılacak

Beşiktaş Yönetimi bu endişeyi ortadan kaldırmak yada transferden tamamen caymak suretiyle Liverpool’un sıhhat kurulu başkanı Andrew Massey ile görüştü. İngiliz doktora gore Chamberlain’in geçmişte sakatlıkları olsa da şu anda oynamasına engel bir durum yok. Massey, Chamberlain’in fizyolojik açıdan hazır durumda bulunduğunu Beşiktaş yetkililerine bildirdi. Siyah-Beyazlılar bu gelişme üstüne 29 yaşındaki futbolcuya yeni bir teklif daha halletmeye hazırlanıyor.

Beşiktaş’ın aktarma hedefi, takımını eleştirdi

Hollanda’daki basın mensuplarından “Yeni Tadic” beklentisiyle ilgili gelen sorulara tepki gösteren Berghuis, “Ben öyleki biri olmayacağım. Ben neysem oyum ve belli bir rolde kendimi oldukça rahat hissediyorum. Genç oyunculardan, Afrikalı ve Cenup Amerikalı oyunculara kadar takımdaki hep beraberce yazışma kuruyorum. Bu hoşuma gidiyor” ifadelerini kullandı. Takımın giderek zayıfladığının da altını çizen deneyimli futbolcu, birkaç gün ilkin yapmış olduğu açıklamada şunları söylemişti:

Beşiktaş gözünü Ajaxın yıldızına çevirdi Tadic olmayınca...

‘Alarm zili çaldı’

“Şu anda durum kaygı verici, bunu görmezden gelemeyiz. Her ekibi yenmemiz planlanıyor fakat şu anda durumumuzu gördüğümde bu beklentileri karşılayıp karşılayamayacağımızdan kuşku duyuyorum. Bunu sahada göstermeliyiz, bunu başarabilecek bir kadromuz olmalı. Beni endişelendiren de bu. Tadic ayrılığı ile ilk alarm zili çaldı.”

Bir de ceza alınca…

Üstelik Berghuis ile ilgili yaşanmış olan tek mesele bu değil. Bir Twente taraftarına saldırmış olduğu için ceza alan yıldız futbolcunun gelecek günlerde Ajax ile olan bağlarının tamamen kopması gündemde. İşte Beşiktaş cephesi tam da bu aşamada devreye girdi. Hollanda futboluna yakın birkaç menacere yetki veren Siyah-Beyazlılar, maliyet araştırmasına koyuldu. Oyuncunun Ajax’la resmi olarak kontratını feshetmesi durumunda, Beşiktaş’ın asla zaman kaybetmeden aktarma teklifini ileteceği öğrenildi.

Beşiktaş gözünü Ajaxın yıldızına çevirdi Tadic olmayınca...

Yeri şimdiden hazır

Ihtimaller içinde bir Berghuis transferine şimdiden tam not veren Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş; sakatlık kâbusu yaşayan Ghezzal’ın yerinde Hollandalı yıldızı kullanmanın planlarını yapıyor. Siyah-Beyazlı yönetim, Steven Berghuis transferi gerçekleşmezse, gene o seviyede kaliteli bir yıldızı kesinlikle ekibe katmanın hesapları içinde.

Beşiktaş gözünü Ajaxın yıldızına çevirdi Tadic olmayınca...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz