Yeni yabancı kuralı! TFF’nin kararı bekleniyor – Galatasaray (GS) Haberleri

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni sezonda uygulayacağı ‘yabancı kuralı’ Cuma günü açıklanacak. Uzun süredir Kulüpler Birliği Vakfı, kulüp yöneticileri ve teknik direktörlerle meydana getirilen görüşmeler sonunda mütabakata varıldı.

GALATASARAY’A ICARDI MÜJDESİ

3. LİG BÖLGESEL HALE GELECEK

Sözleşmenin en mühim maddelerinden biri sahadaki yabancı sınırının kalkması. 8+3 kuralının yerine 11 yabancı serbestisi getirilecek. Futbol kulüpleri yaptıkları genç yabancı transferlerinden 1 yada 2’sini B takımda oynatabilecek. B takımlar 3. Lig’e dahil edilecek ve 3. Lig bölgesel hale getirilecek. Burada savaşım edecek Süper Lig B takımları, 1.Lig’e kadar yükselebilecek sadece Süper Lig’e çıkma hakları olmayacak. Bu takımlarda yerli ve yabancı 23 yaş üstü oyuncuların oynamasına izin verilmeyecek.

HAALAND’IN BABASINA ŞOK!

BÜYÜKEKŞİ AÇIKLAMIŞTI!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF 1.Lig şampiyonu Samsunspor’a kupasını vermek suretiyle Samsun’a gitti. Burada basın mensuplarının sorularını cevaplayan Büyükekşi, merakla beklenen yabancı futbolcu sınırı hakkında beklenen açıklamayı yapmış oldu.

EBRAR’DAN BEŞİKTAŞ SÖZLERİ!

TFF’DEN YABANCI KURALI AÇIKLAMASI

Süper Lig’de 2023-2024 sezonunda uygulanacak yabancı oyuncu kuralı hakkında konuşan Mehmet Büyükekşi, “Süper Lig’de seneye yabancı kuralı nasıl işlenecek onunla ilgili onları çalışıyoruz. Gelecek hafta inşallah açıklayacağız. Kulüplerimizle de toplantılar yapıyoruz. Yönetim kurulunda karar alıp kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

BEŞİKTAŞ’A YENİ ATIBA!

YENİ KURALIN DETAYLARI

Yeni kuralın, eskisinden en mühim farkı sahada 11 yabancıya izin verilmesi olacak. Daha ilkin Fenerbahçe, mevcut yabancı kuralının 1 sürem daha devam etmesini isterken, Galatasaray özgür kalmasından yana tavır koymuştu. Kulüplerin yüzde 70’inin yabancıda serbestliği savunması üstüne TFF, teknik direktörlerin de görüşlerini alarak bir ara formülle problemi çözmeye çalıştı.

Yeni yabancı kuralı TFFnin kararı bekleniyor

FAZLA YABANCIYA ALTYAPI PAYI

Türkiye Futbol Federasyonu son şeklini vereceği yeni yabancı kuralıyla ilgili ilkin kulüplere bilgilendirme meydana getirecek. Cuma günü kulüp yönetimleri TFF’de bilgilendirme toplantısına alınacak. Peşinden yeni kurallar kamuoyuna açıklanacak. Büyük oranda şekillenen ‘Yeni Yabancı Kuralı’nda önümüzdeki sürem 14 sözleşmeye izin verilecek. 23 yaş altı nitelikli yabancılar için 14 sözleşmenin üstünde de esneklik gösterilecek. Sadece 14’ü aşan sözleşmeler için TFF’de oluşturulacak bir fona alt yapılar için bir hisse aktarılması zorunluluğu getirilecek.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz