Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten transfer açıklaması!

Galatasaray Divan Kurulu Ocak Ayı Olağan Toplantısı, Nef Stadyumu’nda yapılmış oldu. Toplantının açılış konuşmasını icra eden Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, yönetim kurulunun emek harcamaları ve projeler hakkında üyelere bilgiler aktardı.

İlk olarak gelirler hakkında konuşan Özbek, “Başkanlığım dönemimde naklen gösterim ihalesinde, Kulüpler Birliği olarak birlikte çalıştık. 500 milyon Dolar mertebesinde bir naklen gösterim geliri planladık ve antak kalma öyleki imzalandı. Bugün geldiğimiz noktalar ortalama 120 milyon Dolar çerçevesinde. Sponsorluk gelirlerimizde düşüş var. En mühim katkıyı veren kısımlar, göğüs reklamı, stat isim hakkı gelirleri; göğüs sponsorluk gelirleri, geçtiğimiz senelerden geliyor ve meydana getirilen TL anlaşmaları çerçevesinde de rakamlar enflasyona yenik düştü. Biz bu tarz şeyleri yenileyebilirdik. Geldiğimiz günden beri ve hala devam eden emekler çerçevesinde maalesef istediğimiz sayılara ulaşacak yenilemeyi yapamadık. İlk fırsatta stat isim hakkı ve forma reklamını arttırmak için faaliyetlerimizi asla eksiltmiyoruz. Bundan önceki sürem gösterdiğiniz performansı, ilgili firmaya gittiğiniz süre anlatmanız gerekiyor. İnsanlar da bundan önceki performansınıza bakarak kararları veriyorlar. Burada da düşüşümüz var. Kazançlarımızı etkileyen konulardan bir tanesi loca ve VIP satışları; bu seneki başarımızdan ayrı olarak, geçen seneki durum değerlendirildiğinden istediğimiz seviyeyi tutturamadık. Gelirlerimizi etkileyen husus oldu” ifadelerini kullandı.

“Galatasaray başkanlığı ağlama yeri değil”

Kulüplerin gelirlerinde dijital ortamın oldukca mühim yer edindiğini aktaran Başkan Özbek, “Son 5 aydır çok büyük bir savaşım veriyoruz. Son dönemlerde büyük gelirler elde eden, büyük yarar elde eden bir ortam. 5 aydır uğraştığımız şeylerin başlangıcında gün aşırı anlaşmalardan kurtulmak vardı. Saha kenarındaki LED ekranlar gün aşırı antak kalma ile yapılmış. Maksadım kimseyi yakınma etmek değil, faaliyetlerimizin nasıl yürüdüğünü anlatmaya çalışıyorum. Gün aşırılık derdimizden kurtulduk fakat 5 ayımızı aldı. Fazlaca büyük katkı verecek projelerle, yakında bu müjdeleri vereceğiz. Saha kenarında LED ekran reklamı, senede 70-80 milyon TL’yi bulacak averaj. Uzun bir süre görüşme sonrası iptalini yaptık. Token gelirleri, ekonominin, piyasanın getirmiş olduğu şartlar sebebiyle o da yok. Galatasaray başkanlığı ağlama yeri değil. Bu kulübü layık olduğu şekilde yönetmeniz gerekiyor. Galatasaray Sportif A.Ş. aynı kadro ile savaşım etme durumunda dahi, 50 milyon Euro eksiğiniz var” açıklamasında bulunmuş oldu.

“5-6 futbolcumuza geçirme teklifi var”

Futbol takımının başarı göstermiş olmasından dolayı futbolculara gelen tekliflerin arttığına vurgu icra eden Başkan Özbek, “Ben ve dostlarım bunu asla hissettirmeden, gündeme getirmeden, başarı odaklı, Cumhuriyet’imizin 100. senesinde hedefimizi asla değiştirmedik. Fakat Galatasaray, yüklendiği misyonlar çerçevesinde hiçbir süre bu şekilde olması imkansız. Galatasaray’ın sportif manada eksiklerini gözetmeden çalışıyoruz. Mağazacılıkta satışlarımız iyi, iyi bir ekip kurduk. Gelirlerimiz de artmış vaziyette. Futbol takımımızın başarı göstermiş yürüyüşü yardımıyla futbolda değerimiz giderek artıyor. Sürem başlangıcında dünya piyasalarından 1 futbolcumuza talep vardı. Bugün 5-6 futbolcumuza hatırı sayılır geçirme talepleri var” cümlelerine yer verdi.

https://www.instagram.com/p/Cn1jh36qwDo/

Altyapı için tesisler yenileniyor

Galatasaray’ın altyapısı için mühim emekler yürüttüklerini dile getiren Özbek, şunları söylemiş oldu:

“Esas faaliyetlerimizden para kazanamıyoruz. Esas etkinlik futbol; ben ve yönetim kurulu dostlarım bu mevzu üstüne eğildiler. Bilhassa altyapı ile ilgili büyük çalışmalarımız var. Gelecek hafta son aşama doyurucu şekilde yeni scout ekibi, Erden Timur tarafınca detaylı anlatılacak. Gelecek hafta sizi bilgilendireceğiz. Tesisleriniz olması lazım. Gidin bakın, Florya’daki tesislerimiz ne vaziyette. Tekrardan tesisleşme vakası en mühim faaliyetlerimiz içinde yer ediniyor. Gayrimenkul projelerimizi geliştirdik. GS Leo Residence’ın yüzde 70’i lansman günü satılmıştı. Yüzde 30’unu da gelecek günlerde satışa çıkaracağız. Önümüzdeki dönemde tablolarımız oldukca farklılaşacaktır. Elimizden gelenin en iyisini yapmak için çalışmalarımız devam ediyor. Torunlarımıza daha iyi bir Galatasaray bırakmak için çalışıyoruz. Sürdürülebilir sportif başarılara taşıyacak gücümüz var.”

Florya’nın tapusu alınıyor

Projelerle ilgili son detayları de paylaşan Başkan Özbek, “Mecidiyeköy projesi; ihtiyaç duyulan finansman desteği verecek en mühim proje. Mali tablomuzu, herkesi memnun edecek Florya projesi. Bu proje aslanlar şeklinde yürüyor. Bir tek prosedür çerçevesinde emekler sürüyor. Florya’nın tapusunu 1-2 hafta içinde alacağız. Galatasaray’ın sportif faaliyetlerini sürdürülebilir hale getireceğiz. Bugüne dek verdiğiniz desteği sürdürmenizi isterim. Projelerimizi art arda sürdürüyoruz. Kemerburgaz Tesis projemiz; esas para kazanmanın faaliyetleri çerçevesinde akademi var. Bugünkü tesislerimiz kafi değil. Kemerburgaz, altyapıya hizmet verecek ve A takıma hizmet verecek. Gelecek günlerde bir temel atma töreni ile oradaki faaliyetlerimiz hız kazanacaktır. Kemerburgaz projesi eğer olmazsa olmazımızdır” diye konuştu.

https://www.instagram.com/p/Cn1e9H1qUNF/

“Doğruları anlatmaya devam edeceğiz”

Ustalaşmış Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edilmesi ile ilgili ise Özbek, “İnanıyorum ki Cumhuriyet’in 100. senesinde şampiyon olmak en oldukca Galatasaray’a yakışacak. Verdiğimiz savaşım yalnız Galatasaray’ın şampiyon olması için değil. Türk sporunda her insana hakkaniyet getirilmesi için çalışıyoruz. Öncesiz rakibimiz Fenerbahçe ’yi sahasında 3-0 yendik. Vakası saha dışına çıkarmaya çalışıyorlar. Bugün PFDK’nın beni disipline sevk ettiğini öğrendim. Ne yaparlarsa yapsınlar biz sonuna kadar doğruları anlatmaya devam edeceğiz. Biz birlik oldukça başarılarımız artıyor. Başarılar oldukça da dört bir taraftan topyekûn saldırılar oluşuyor. Tüm bu saldırılara karşı camiamız olarak dimdik durduğunuz için sizlere ve camiamıza teşekkür ediyorum. Hayatımın hiçbir döneminde kendimi bu kadar kuvvetli hissetmedim. Bu desteğin büyüklüğü için tüm Galatasaray camiasına teşekkür ediyorum. Hepinize ne kadar teşekkür etsek azdır. Çocuklarımıza, gurur duyacağımız Galatasaray bırakmak için hep beraber çalışacağız. Oluşturduğumuz sevgi ortamı için gurur duyacağız” şeklinde konuştu.

İHA

Bafetimbi Gomis’in FC Nantes’e Attığı Gol

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz