Galatasaray'dan dev proje! 10 milyar liralık gelir hedefi

Galatasaray ’a Florya müjdesi… Sarı-kırmızılı yönetim, Florya Metin Oktay Tesisleri’nin içinde yer almış olduğu araziyi Emlak Konut’tan alarak müthiş bir operasyon içine girdi.

TAM 10 MİLYAR LİRA

Milliyet’in haberine nazaran; 22 bin 627 metrekaresi kendine, 40 bin 722.5 metrekaresi de Emlak Konut’a ilişik bulunan alan üstünden büyük bir katma kıymet sağlayacak olan sarı-kırmızılıların, buradan beklentisi tam 10 milyar lira… Kendisine ilişik olmayan araziyi 1.2 milyon liraya alacağı belirtilen Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in, bu operasyonun detaylarını gelecek günlerde kamuoyu ile paylaşacağı öğrenildi.

8 MİLYAR ARTIYA GEÇECEK

Bankalar Birliği ile meydana getirilen anlaşmanın 2.2 milyar lira bulunduğunu hatırlatan yetkililer, Florya’dan gelecek para sonrasında 8 milyar lira artıya geçeceğini açıkladı.

Öteki taraftan Mecidiyeköy’deki GS LEO Residences’ın satışından 1 milyar liranın üstünde gelir elde eden sarı-kırmızılıların, bu paranın tamamını Florya ve Kemerburgaz için harcanacağı bildirildi.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde hibrit çim çalışması tamamlandı -  Galatasaray (GS) Haberleri

DEĞERİ 900 MİLYON

Ayrıca Emlak Konut, Galatasaray’a verdiği 41 dönüme yakın arazinin değerlemesini de yaptırdı. Ortalama bir ay ilkin meydana getirilen açıklamaya nazaran Florya arazisinin değerinin KDV hariç kıymeti 900 milyon lira, KDV dahil kıymeti ise 972 milyon lira olarak belirlendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz