Rıza Çalımbay'dan transfer ve Uğur Çiftçi mesajı

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, transfere ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu. 1 yada 2 geçirme yapacaklarını söyleyen Çalımbay, takımdaki 3 forvetin 3’ünün de sakat olduğuna vurgu yapmış oldu. Çalımbay, şunları söylemiş oldu: “Mesela; kupa maçında 3 forvetimiz vardı, 3’ü de sakattı. Antep maçına da tamamlanmamış gideceğiz. Bundan dolayı Karol ve Kir’nin gelme şansı yok. Bu ara sıkıntılıyız fakat inşallah en kısa sürede takviyelerimiz de yapıldığı vakit alternatifimiz birazcık daha olacak. Yönetim uğraşıyor, almaya çalışıyor. Dönem içinde geçirme yapmak kolay değil, oldukça zor. Ikimiz de ekip olarak her yeri araştırdık. İnşallah 1-2 geçirme halletmeye çalışacağız.”

‘ Galatasaray ‘ın suçu yok’

‘Galatasaray toplumu, yaptığınız açıklamalara tepki gösteriyor. Neler söylemek istersiniz?’ şeklindeki soruya Çalımbay, şu cevabı verdi: “Ben insanları anlamıyorum. Fena de konuşmak istemiyorum bunu yapanlara karşı. Bizim Galatasaray ile ne işimiz var? Galatasaray takımıyla biz muhteşem bir maç yaptık. Bu maçın Galatasaray ile bir alakası yok ki. Orada Galatasaray’ın bir suçu yok ki. Asla kimsenin bir suçu yok. Orada meydana getirilen yanlış bizlere patladı.”

‘Uğur’un gitmesi için…’

Galatasaray’ın ekibine katmak istediği Uğur Ziraatçi’nin transferi hakkında son durumu özetleyen Rıza Çalımbay, “Emre’nin adı geçti. Bizi istemeyeni zorla almamız mümkün değil. Emre de haklı olarak Galatasaray takımında oynuyor. Buradan bir yere gitmek istemeyebilir. 3 büyük takımdan bir tanesi. Onun için de bir şey diyemezsin oyuncuya fakat sol bek almadan Uğur’u bırakma şansımız yok” yorumunu yapmış oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz