Okan Buruk'tan o cezaya tepki: Dünya üzerinde olmayan bir şeydir!

Süper Lig ‘in 20. haftasında Galatasaray , sahasında Antalyaspor’u konuk ediyor. Karşı karşıya gelme öncesi Galatasaray’ın teknik direktörü Okan Buruk, açıklamalarda bulunmuş oldu. 

Eksiklerine karşın mühim bir takımla karşılaşacaklarını belirten Buruk, “Galatasaray takımının amacı her çıkmış olduğu maçı kazanmaktır. Sürem başından beri budur. Her maça kazanmak için çıkıyoruz. Şu anda da onun karşılığını alıyoruz. Bunu oyun olarak da puan olarak da sahada gösteriyoruz. Bunu aynı ciddiyet ve konsantrasyonla devam ettirmemiz lazım. Bugün de o günlerden biri. Aynı motivasyonumuz sürüyor. İstekleri belli seviyede. Önder, kazanan bir takımın özgüveni var. Karşımızda son süreci iyi geçirmeyen, eksikleri olan bir ekip var fakat bunlar normal olarak onların ne kadar kıymetli, mühim bulunduğunu değiştirmiyor. Oldukça mühim bir ekip var karşımızda. O yüzden bugün zor bir maç olacak. Zorluğa hazırız. Kendi sahamızda, seyircimizin önünde oynamak bizim için avantaj” dedi.

Çirkin ve fena tezahürat nedeni öne sürülerek toplam 40 bloktaki taraftarların ceza almasına ilişkin tepkisini gösteren Okan Buruk, “Bugün için bakmış olduğunuzda sürpriz verilen bir ceza var. İnanılmaz sayıda insan, buradaki atmosferden yoksun edildi. Bunu idrak etmek mümkün değil. Bir bloktaki insana olduğu benzer biçimde ceza vermek dünya üstünde olmayan bir şeydir. Şu sebeple burada suçlusu var, suçsuzu var. Suçlu ile suçsuzu aynı şekilde değerlendirerek 25-30 bin kişiyi bu maçtan yoksun etmek hakikaten üzücü. Futbol adına üzücü ki insan haklarına da aykırı bulunduğunu düşünüyorum. Bu cezaların normal olarak hak eden insanlara verilmesi gerekiyor. Bunda hem fikiriz fakat tüm insanların aynı kefeye koyulması pek Avrupa’da da yaşanmış olan bir şey değildir, ülkemize mahsus bir şeydir herhalde. Temiz futbol tamamımız için oldukça mühim. Bugünkü meydana getirilen yasaklamanın da karşısında olduğumu belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

Ekip içindeki pozitif havaya ilişkin suali da yanıtlayan tecrübeli çalıştırıcı, “Futbolun bir gerçeği… Kazandıkça motivasyon daha yukarı çıkar, katılım daha oldukça artar, oyuncular birbirine daha oldukça yakınlaşır. Bu kazanma serisini devam ettirmek gerekiyor. Saha dışındaki beraberlik yetmiyor, saha içindeki görevlerimizi de yapmamız gerekiyor. Başarıya açlığımızı sahada göstermemiz gerekiyor. Bugün de hedefimiz bu maçı kazanmak. Bu maçı kazanmak için de saha içinde iştahlı olmamız, oyuncu doğru şekilde oynamamız gerekiyor. İyi bir takıma karşı oynuyoruz. Buraya nasıl mutlu geldiysek maçtan sonrasında da aynı şekilde mutlu ayrılmamız gerekiyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz