Galatasaray devleri Türkiye'ye getiriyor!

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray , yazın dev organizasyon planlamaya başladı. Sarı-Kırmızılıların düşündüğü dev turnuvada Boca Juniors, Manchester City ve Flamengo yer alacağı iddia edildi. Detaylar…

Ali Sami Yen ya da Metin Oktay olacak

Sabah Gazetesi’nde yer edinen habere nazaran, Galatasaray, yazları devasa bir organizasyona ev sahipliği hayata geçirmeye hazırlanıyor. Turnuvanın adı Ali Sami Yen ya da Metin Oktay olacak. Çağrı edilmesi planlanan kulüpler ise Flamengo Manchester City Boca Juniors olacak.

Türkiye’de olacak

Dev organizasyon düzenlemek isteyen Galatasaray, bu turnuvayı Türkiye’de meydana getirecek. Cenup ABD’nın en büyük iki ekibi ve bir Premier Lig ekibi yazları Türkiye’ye gelmesi bekleniliyor.

İngiliz devine teklif gidecek

Premier Lig ekibi Manchester City’i turnuvaya katmak isteyen Galatasaray, İngiliz devini Türkiye’ye getirmek istiyor. Dünya devi yaz aylarınca olacak olan turnuvaya hemen hemen yanıt vermediği de iddia edildi.

Arjantin devi ile ilk kez

Daha ilkin Arjantin ekiplerinden Boca Juniors ile karşılaşmayan Galatasaray, Sarı-Lacivertli ekiple ilk müsabakasını düzenleyeceği organizasyonda yapmak istiyor. Cimbom, Arjantlinli ekiple temaslar kurarark Boca Juniors’u yazın Türkiye’ye çağrı edecek.

Flamengo’ya çağrı gitti

Cimbom, Brezilya’nın dev ekiplerinden Flamengo ile tarihinde hemen hemen bir karşılaşmada karşılaşmadı. Brezilya ekibiyle ilk kez bir maçta karşılaşmak isteyen Cimbom, yazın düzenlenecek olan turnuvaya çağrı gönderdi. Teklifin kabul edilmesi halinde Brezilya ekibi Flamengo, ilk kez bir Türk ekibi ile karşı karşıya gelecek.

Şampiyona kupa verilecek

Toplam 4 takımın katılacağı turnuvada sonrasında şampiyon olacak olan takıma Galatasaray tarafınca yapılacak bir kupa verilecek. Karşılaşmalar ise NEF Arena’da oynanacak.

Kanal hemen hemen belli olmadı

Galatasaray’ın düzenlemek istediği organizasyon hakkında detaylı bir data hemen hemen belli olmadı. Cimbom’un hangi kanalda yayımlanacağı ise açıklanmadı. Kısa süre içinde Sarı-Kırmızılı ekipten izahat yapılması bekleniliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz