Skibbe: “İstanbul derbileri her zaman güzel”

Serik ilçesi Belek gezim merkezinde bulunan bir otelde 14 günlük kampa giren Sanfrecce Hiroshima, Bulgar CSKA Sofya ile hazırlık maçı yapmış oldu. Sanfrecce Hiroshima, karşılaşmayı 1-0 kazanmıştır. Bir dönem Galatasaray ‘ı da çalıştıran Sanfrecce Hiroshima’nın hocası Michael Skibbe, takımına ilişkin Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamada bulunmuş oldu.

Skibbe, “Japonya ve takımım hakkında pozitif konuşabilirim. Lig oldukça iyi seviyede. Geçen sürem 2 kupada final oynadık. Birini kazandık, birini penaltılarda elendik. Ligi üçüncü sırada oldukça iyi bir yerde tamamladık. Japonya’da lig bitti yeni sürem hazırlıkları için 14 gün burada kamp yapacağız. Bu sürede 4 hazırlık maçı yapacağız. 3 gün de İstanbul’da kalacağız. Orada da 1 hazırlık maçı yapmayı planlıyoruz. Sonrasında Tokyo’ya geri döneceğiz. Transferimizi tamamladık. Takımda 4 yabancı futbolcumuz var. Bunun biri Kıbrıs ulusal takımında oynayan forvet oyuncu. Takımın ağırlığı Japon” diye konuştu.

“TÜRK LİGİ İYİ VE DENGELİ SEVİYEDE”

Türk futbolunu ve Galatasaray’ı yakından takip etmeye devam ettiğini aktaran Skibbe, “Bu sürem ekibi oldukca iyi. Ligin üst taraflarındalar. Öteki takımları da göz ardı etmemek lazım. Bir tek Beşiktaş ve Fenerbahçe değil, geçen senenin şampiyonu Trabzonspor ve Başakşehir unutulmamalı. İyi seviyede ve dengeli bir lig bulunduğunu düşünüyorum” dedi.

“İSTANBUL DERBİLERİ HER ZAMAN GÜZEL, GALATASARAY SON DERBİYİ KAZANDIĞI İÇİN MUTLUYUM”

İstanbul’daki derbilerin daima güzel geçtiğini belirten Michael Skibbe, “Bundan dolayı büyük takımların statlarındaki atmosfer, taraftarın verdiği sıcak ilgi maça başka bir güzellik katıyor. Benim zamanımda derbide Fenerbahçe’ye yıkılmıştık. Galatasaray son Fenerbahçe derbisinde kazanılmış olduğu için oldukca mutlu oldum. Onlar kazanınca ben de mutlu oluyorum” diye konuştu.

“TÜRK MİLLİ TAKIMI İYİ İŞLERE İMZA ATMAYA BAŞLADI”

Türk ulusal takımının iyi işlere imza atmaya başladığını sözlerine ekleyen Skibbe, şu şekilde devam etti: “Dünya Kupası maçlarına katılamadı fakat gene de iyi bir gelişim gösteriyor. Hamit Altıntop ve Kuntz hem Avrupa, hem de Almanya futbolunu iyi tanıyan 2 şahıs. Türk futbolunu da iyi tanıyan bir futbolcu Hamit, bence iyi bir tercih yaptılar. İyi işlere imza atacaklarına inanırım.”

SERKAN ÇERİ: JAPON TAKIMINA İSTANBUL’DA DA MİNİ KAMP YAPTIRIP İSTANBUL’UN TARİHİ VE KÜLTÜREL YERLERİNİ GÖSTERECEĞİZ

Futbol turizmi ile uğraşan işletmeci Serkan Çeri ise “Kamplara Aralık’ta başladık. Şubat ve Mart aylarında da ülkemize ekip getirmeye, kamplarımıza devam edeceğiz. Antalya turizmine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Bu yıl Antalya’da toplam 65 futbol takımını ağırlamış olacağız. Bu Japonya ekibi ile 5 yıl ilkin tanışıklığımız oldu. Daha ilkin 3 kez gelmişti. Burada mühim olan kulüple ilişkilerimiz. Daha önceki kamplarda bizlerden memnun kalmalarını, Türkiye’yi tercih etmelerini sağlıyoruz. Kamp turizmine destek olmaya çalışıyoruz. Ekip İstanbul’da da 3 gün kamp meydana getirecek. Hem İstanbul’un kültürel yerlerini göstereceğiz hem de İstanbul’da mini bir kamp meydana getirecek. Hazırlık maçı için Galatasaray ve öteki takımlarla görüşüyoruz. Bugün yarın belli olur. Skibbe daha ilkin Galatasaray’da vazife yapmış oldu. Galatasaray ile maç yapmak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz” diye konuştu.

Sanfrecce Hiroshima ekibi 14 günlük kamp süresince hazırlık maçları meydana getirecek. Ekip, kampın arkasından İstanbul’a geçecek. Ekibi seyretmek için Japonya’da 12 basın mensubu da kampta bulunuyor.

(DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz