Beşiktaş'tan muşta açıklaması!

Beşiktaş Kulübü, Ziraat Türkiye Kupası’nda deplasmanda MKE Ankaragücü ile oynadıkların maçın peşinden, tribünlerden sahaya atılan muşta ile ilgili izahat yapmış oldu.

Siyah-beyazlı kulüpten mevzuyla ilgili meydana getirilen izahat şöyleki:

“Ziraat Türkiye Kupası’nda oynadığımız MKE Ankaragücü karşılaşmasında ne yazık ki futbolda şiddete bir kez daha şahit olduk. 4 Eylül 2022’de meydana getirilen müsabakada sahaya girerek futbolcularımıza ve maçın hakemine yönelik hücum gerçekleştiren Ankaragücülü bir holiganın niçin olduğu skandalın üstünden fazlaca geçmemişken gene bir Ankaragücü maçında tribünlerden sahaya direkt olarak futbolcularımızı yaralamaya yönelik bir muşta atıldı.

Sahaya giren şahsın, vakadan sonrasında adeta kahramanlaştırıldığı bir ortamın, bugün yaşananlara zemin hazırladığına, üç maymunu oynayanlar haricinde tüm kamuoyunun tanık olduğuna inanıyoruz.

Sporda şiddetin önlenmesi için ortaya konan çabalara karşın cezaların caydırıcılıktan uzak bulunduğunu bir kez daha vurguluyor ve futbolumuzun tüm unsurlarına bu şiddete beraber son vermek adına çağrıda bulunuyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz