Ankaragücü Başkanı Faruk Koca futbol kamuoyuna seslendi

Spor Toto Süper Lig ‘in 19’uncu haftasında Adana Demirspor deplasmanından 3-1 yenik ayrılan MKE Ankaragücü’nde Başkan Faruk Koca, futbol adamlarına seslenerek; “Bu maçın değerlendirmesini hakikaten futbolun geleceğini düşünen, bu iş için acı çeken kamuoyuna ve yöneticilere bırakmak isterim” diye konuştu.

Maç berabere giderken 3 golü ofsayt nedeni öne sürülerek sayılmayan Başken ekibinin Başkanı; “Bu oyunun hakkı bu netice değildi. Maalesef eğer futbolun geleceğini düşünüyorsak ilkin federasyon yetkilileri, kulüp başkanları, futbolun paydaşları, hakemler yeniden meseleyi ve şapkayı önlerine koyup yeniden düşünmeleri lazım. Bugün oldukca ağır ifadeler kullanabilirim. Fakat kullanmayacağım sabrediyorum. Ben; vicdan sahibi, hakikaten futbolun geleceğini düşünen kamuoyuyla futbol adamlarına bu maçın değerlendirmesini bırakıyorum. Biz bunu hak etmedik. Hak ettiğimiz tek şey oyuncularımın, teknik heyetin kutlama edilmesi. Biz hakemlere karşın, bu futbolu yanlış yönlendiren paydaşlarına karşın bu ligin en iyi oynayan takımlarından biriyiz ve en iyi yerde olacağımızı belirtmek isterim. Bir tek bu maçın değerlendirmesini hakikaten futbolun geleceğini düşünen, bu iş için acı çeken kamuoyuna ve yöneticilere bırakmak isterim” dedi .

Faruk Koca, geçen hafta Adana Demirspor’a meydana getirilen muameleyi de şiddetle kınadığını belirterek şu ifadeleri kullandı: “Hakikaten oldukca doluyum. Geçen hafta Adana Demirspor’a meydana getirilen muameleyi de şiddetle kınıyorum. Bunu da her platformda kınadım. Bugün Ankaragücü, geçen hafta Adana Demirspor’un uğramış olduğu mağduriyete uğradı. Eğer bu bu şekilde devam ederse tarihinde görmemiş büyük tepkilerle karşılaşacaklarını bilmelerini isterim. Hiç kimseye yapılmasını istemiyoruz. Fakat baktık ki yetkililer ve karar mercileri eğer bu tavırlarına devam ederlerse değişik yöntemlerin olacağını bilmelerini isterim.”

Taraftarlara da seslenen Koca, “Taraftarı tahrik eden kararlardan dolayı yandaş bugün zıvanadan çıktı. Bu ifadeleri kullanmak istemezdim. Bundan dolayı 90 dakika ekip yenikken de taraftarımız ekibi coşkuyla destekledi. Ankaragüçlüler gelecekte karamsar olmasınlar. Onlara teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Adana (DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz